Namų buhalteris

Namų buhalteris – programa skirta šeimos (arba asmeninio) biudžeto apskaitai. Rašiau ją sau, todėl labiausiai atitinka mano poreikius. Iš pradžių tai buvo visai maža programa, vėliau galimybės buvo gerokai padidintos. Iš pradinio varianto liko interfeisas, kuris tikrai ne pats geriausias. Daug kas tai pastebėjo. Bet pakeisti jį sunkoka, programą reiktų visai perrašyti. Nauja versija yra pradėta. Tai jau nebus šios programos tobulinimas. Tai bus nauja programa, iš pirmosios išliks tik pavadinimas. Bet didelio suinteresuotumo ją rašyti aš neturiu, todėl neaišku kada ji bus baigta. Kol kas yra tik šis variantas. Kiek žinau, nemažai žmonių ja naudojasi.

Yra du variantai. Su BDE (Borland Database Engine) ir be BDE. Be BDE jums tiktų tuo atveju, jei jau naudojat kokią nors programą, kuri veikia su BDE. Dažniausiai tai buhalterinės programos. Tokiu atveju nereikia dar kartą instaliuoti BDE.

Programa su BDE(4,5Mb) ir be BDE(0,84Mb).

Naujausios versijos exe failas(0,8Mb). Šį failą reikėtų perrašyti vietoje senojo. Naudoti tik nuo 2015-01-01, kai Lietuvoje jau bus euras. Esamos bazės konvertavimą į eurus rasit paspaudę „Apie“. Nekonvertuokit daugiau nei vieną kartą! Rekomenduoju prieš tai išsaugoti kur nors duomenų bazę (dbtable.db failas).

Jei visgi dėl kokių nors priežasčių reikėtų konvertuoti dar kartą, atsidarykit NB200.ini failą ir pataisykit vieną įrašą „Litai-Eurai=1“. Tada mygtukas „Litai į eurus“ vėl bus aktyvus.

Gana dažnas klausimas: ką daryti, jei pamiršau slaptažodį? Nenumačiau aš tokio dalyko, todėl yra tokia programa, kuri pagelbės.

153 komentarai apie Namų buhalteris

 1. ReM sakė:

  Deja, kitoms valiutoms nepritaikyta. Apribojimo nuimti irgi negaliu, nes priežasčių tam yra daugiau…

 2. Lina sakė:

  Sveiki, as kazkada buvau susiinstaliavusi NB2000 naudojausi daug metu ir viena dien pakeitusi pass ji pamirsau. Programa istryniau, noriu vel ja naudotis. Kaip tai padaryti neperinstaliuojant pc. Buciau labai dekinga, jei patartumete. ;)

 3. ReM sakė:

  Klausimas apie pamirštą slaptažodį kilo ne kartą. Tik dabar prisiminiau, kad kadaise, gūdžiais 2001 metais, aš parašiau tokią programėlę. :) Ji pagelbės. Bet, nepamirškit slaptažodžio dar kartą… Programą rasit viršuje…

 4. Darius sakė:

  Programa parsisiunciau, suinstaliavau bet ji man neveikia. Pakimba pastoviai. Ka reikia daryti – susinstaliavau su BDE

 5. Kazys sakė:

  Atsivežiau naują PC, joje jau nėra senųjų įrašų, norėjau įkrauti Namų buhalterija 2000 ir jau tokios neradau. Kaip atgaivinti senojo PC duomenis?

 6. ReM sakė:

  Perskaičiau kelis kartus bet klausimo nesupratau. Reikia perkelti duomenis iš senojo kompo? Jei taip, tai reikia iš ten perkelti du failus dbtable.db ir nb2000.ini į naują kompiuterį, kur dabar yra „Namų buhalteris“.

 7. Kazys sakė:

  Niekaip nerandu šitos programos adreso, iš kur būtų galima ją įkrauti į mano naują kompiuterį. Kur ieškoti?

 8. Kazys sakė:

  Ačiū ReM, radau programos šaltinį apačioj po lentele, bandau instaliuoti. Aš gi naujokas vartotojas…

 9. Regis sakė:

  Kiek suprantu privačių namų savininkams ši programa nelabai tinka.

 10. Haris sakė:

  Siap failai backup,dtable.db ir nb2000.ini windows vistoje ir 7 ir 8 saugoma C:\Users\vartotojo_vardas\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Namu buhalteris 2000

 11. Tomas sakė:

  Sveiki. Ruošiantis Eurui, labai, labai, labai tikimės iš jūsų gudrybės šiai programos. Gal galima lėšas susieti su buhalteriniu euro ir lito santykiu – 3,4528 Lt yra vienas Euras? Ar bus atnaujinimas, kad ir paskutinis?… Ačiū Jums…

 12. ReM sakė:

  Taip, kažkoks sprendimas bus. Jei tik sulauksim to euro… :)

 13. Haroldas sakė:

  O tai kaip bus su eurais?

 14. ReM sakė:

  Kaip geriau padaryt? Tiesiog viską konvertuot nustatytu kursu? Gal yra kokių kitokių pasiūlymų kaip būtų geriau?

 15. Andrius sakė:

  Manau, kad visus duomenis (ir buvusius jei imanoma) reiktu konvertuoti nustatytu buhalterniniu kursu

 16. clyde22 sakė:

  Pritariu Andriui. Butu labai gerai programeles atnaujinimas rysium su EUR. Gal dar pavyktu padaryti, kad butu galima daugiau simboliu i eilute sutalpinti? Galbut praplesti programeles rezoliucija? Truputi mazoka, bet jei neiseis, tai apsieisim ir su esama.

 17. Jūratė sakė:

  Labas vakaras,labai gera programėlė.Norėčiau,kad ji būtų kai bus euras.

 18. Tomas sakė:

  Pasiūlymas.
  Istoriškai būtų šaunu matyti kainą Lt ir Eurais. Eurus daryti pagrindiniu kursu. Tiesiog būtų istorija, kiek tai kainuotų litais… Čia tik kaip siūlymas:)
  Jei dar įvestumėte abonentinį langelį vandeniui, elektrai irgi būtų svarbu…

 19. Tomas sakė:

  Kada tikėtis jūsų programėlės atnaujinimo?

 20. ReM sakė:

  Bus iki euro įvedimo…

 21. Linas sakė:

  Laukiam programeles su eurais

 22. Tomas sakė:

  Gražių švenčių JUMS…

  Dosnių metų už tą dosnumą, kurį dovanojote kitiems…
  Rūpestingų Jums metų už tą rūpestį, kurį dovanojote kitiems…
  Stebuklingų metų Jums už tuos stebuklus, kuriuos dovanojote kitiems…

  Jau jaučiam, kad greitai ateis Kalėdų senelis:)

 23. Artūras sakė:

  Naudoju šia programa jau 6 metai kasdien, labai tikiuosi naujos versijos :) REM jeigu tik galėčiau kuo nors padėti, duokite žinoti :) Linksmų švenčių!

 24. Kazys sakė:

  Su Naujais metais! Ačiū gerasis programuotojau, pertvarkiau programą ir 2015 m. skaičiuosiu eurais. Bet ankstyvesnius metus palikau litais, tegul taip ir liks.

 25. Tomas sakė:

  Pastebėjau, kad Statistikoje, kai konvertuoji į Excel vis dar meta Litus ir kažkaip ne ten atsiranda kableliai. O šiaip veikia puikiai:) Ir labai ji mobili, nes patalpinau į Dropbox ir galiu pasiekti iš visur, kur jos man reikia:)

 26. ReM sakė:

  Eksportavimas į Excel veikia normaliai, tik nereikia pamiršti, kad pats Excel Currency lauko valiutos ženklą ima iš Windows regiono nustatymų. Mano programa čia niekuo dėta, valiutą reikia pakeisti Windows regiono nustatymuose. Juk jau euras Lietuvoje… Dėl kablelių nesupratau. Dabar patikrinau, viskas eksportuojama teisingai. Bet neturiu galimybių išbandyti įvairias Excel versijas, gal su kažkuria (ar kažkuriomis) yra problemų…

 27. Violeta sakė:

  Labai AČIŪ, ReM, už naujametę dovanėlę su „euriukais“. Virš 4-ių metų naudojausi Jūsų programėle ir tikrai norėjau jau savo kažkokią sistemą kurti 2015-iesiems. Visai netyčia „pasigooglinau“ ir apie numatomus apnaujinimus perskaičiau. Viskas labai gerai susinstaliavo, apsinaujino bei veikia. Tikiuosi… ir Visiems linkiu, kad būtų ką skaičiuoti :))
  Harmoningų bei sėkmingų metų!!!

 28. clyde22 sakė:

  Aciu ReM uz update’a.

 29. Donatas sakė:

  Sveiki
  Pildant tiek išlaidas, tiek pajamas tenka užpildyti 4 atskirus langelius (rūšis, pavadinimas, data, suma) liux, tačiau vėliau eksportuojant statistinius duomenis į exel formatą rūšis ir pavadinimas atsiranda vienoje grafoje, ko pasekoje sunku išfiltruoti. Tad ar yra galimybė padaryti jog exportuojant i exel formatą visi langeliai būtų atskirose stulpeliuose.
  Ačiū

 30. Jūratė sakė:

  Sveiki,
  Labai norėčiau šios programėlės ir eurais,nes ją ilgai naudojau ir toliau noriu naudoti. Ir noriu paklausti kaip ją instaliuoti,kad galėčiau ją naudotis?

 31. Raimondas sakė:

  Sveiki. Daug metų naudoju NB nusipirkau IMAC neveikia gal yra ar jau kuriate. Bandžiau iš apps parsisiūsti , bet nieko normalaus neradau, o gal galite rekomenduoti ką nor panašaus, kad tiktu Apple. Sukurkite, kad ir už pinigus.

 32. Donatas sakė:

  Ačiū už atnaujinimą Eurai :)

 33. Donatas sakė:

  O jeigu dar vieną atnaujimą padarytumėt. Nes konvertavimą atlikau, bet vistiek paleidus programą tas mygtukas šviečia, gal galima jį panaikinti ?

 34. Augustinas sakė:

  Sveiki :-)
  Labai gera programele, tik „Mokesciais“ negaliu naudotis, nes:
  1. Suma uz elektra apskaiciuoja neteisingai (kableli deda per du skaicius kairiau negu reikia. Nebent elektros kaina nurodyt ne 0.14 Eur, o 14.00 Eur, tada tvarkoj, bet kazkaip be rysio iseina)
  2. Elektros kaina LESTO pateikiama su trim skaiciais po kablelio, o cia galiu ivesti tik 2, del ko susidaro sumos netikslumas.
  3. Mano bute yra po 2 salto ir karsto vandens skaitiklius, o programele leidzia ivesti tik po viena skaitikli.

  Lyg ir viskas, aciu, jei atkreipsite demesi :-)

 35. ReM sakė:

  Taip, tikrai su elektros kaina negerai… :( Seniau kaina buvo centais, pakeičiau į eurus ir pridariau klaidų. Pataisiau, ir tris skaičius po kablelio padariau. Galit paimt pataisytą versiją (2.71). Aš žinau, kad pas daug ką yra po du skaitiklius, bet mokesčius taikiau sau, tai yra kaip yra… Dėl konvertavimo mygtuko irgi šį tą pataisiau. Kas darėt konvertavimą anksčiau, reikia atsidaryt failą NB2000.ini ir pataisyt vieną eilutę „Litai-Eurai=0“. Bet galioja tik naujausioje versijoje (2.71).

 36. Donatas sakė:

  super :)

 37. Olgerdas sakė:

  Dekui uz pataisyma :) …

 38. Vika sakė:

  Programa puiki, bet eksportavimas į Excel veikia nenormaliai normaliai nors Windows regione valiuta eurai. Pvz. statistikoje 502.70, o Excel 5,02 Euro

 39. Viktorija sakė:

  sveiki, prieš kelis metus naudojomes Jūsų programa, o dabar naudojantis meta klaida,
  Network initialization failed
  Permission denied
  File:C:/PDOXUSRS.NET
  Directory:C:/
  Jau parsisiuntem ir programą iš naujo, bet vistiek meta tokią pat klaidą.
  Gal ką nors negerai darom.

 40. ReM sakė:

  Reikėtų ištrinti failą PDOXUSRS.NET. Jei tai nepadės, tai čia jau problemos su teisėmis. Galima pabandyt programą paleist per „Run as administrator“.

 41. Tomas sakė:

  Ačiū už programą!

 42. Kazys Bronius sakė:

  Labai gerai perėjau į eurus (pervedimų į eurus nedariau) ir jau visus 2015 metus programa gerai dirbo. Bet šiandien kaimynui paskolinau pinigų, įrašiau į skiltį „Skolos“, paspaudžiau Enter ir…. viską kas tik buvo per metus įrašyta pajamose – išlaidose padalino iš 3,4528. Turbūt jau nepavyks atstatyti senųjų duomenų, tęsim toliau nuo nulio…

 43. ReM sakė:

  Pabandžiau tai pakartot daug kartų – nieko nepadalino…

 44. Saulius sakė:

  Gal yra versija 10 Windows?

 45. ReM sakė:

  Nėra.

 46. SpencerGot sakė:

  wood worker magazine – architect magazine, top womens magazines.

 47. Labai naudinga programėlė. Ypač tiems, kas mėgsta vesti savo šeimos buhalterinę apskaitą. Aš irgi mėgstu viską užsirašyti, pasižymėti, tai toks „namų buhalteris“ tikrai praverstų. O ar jau yra programėlės atnaujinimai?

 48. Buhalterines paslaugos sakė:

  Labai idomu, ypač tai, kad buhalterines paslaugos gali buti atliktos namų sąlygomis. Tikrai būtų smagu pamatyti programėlės atnaujinimus, interfeiso atžvilgiu. Būtų ir šiuolaikiška ir praktiška.

 49. Buhalterines paslaugos sakė:

  galbūt dar su atnaujinimais net pagerėtų ir programelės greitis, nes tvarkant buhalteriją būna kartais stabdo.

 50. To: buhalterines paslaugos
  Aš naudoju šią programėlę jau gan ilgai tačiau man ji visiškai nestabdo. Labai patogu vesti buhalterine apskaita namų sąlygomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *