Namų buhalteris

Namų buhalteris – programa skirta šeimos (arba asmeninio) biudžeto apskaitai. Rašiau ją sau, todėl labiausiai atitinka mano poreikius. Iš pradžių tai buvo visai maža programa, vėliau galimybės buvo gerokai padidintos. Iš pradinio varianto liko interfeisas, kuris tikrai ne pats geriausias. Daug kas tai pastebėjo. Bet pakeisti jį sunkoka, programą reiktų visai perrašyti. Nauja versija yra pradėta. Tai jau nebus šios programos tobulinimas. Tai bus nauja programa, iš pirmosios išliks tik pavadinimas. Bet didelio suinteresuotumo ją rašyti aš neturiu, todėl neaišku kada ji bus baigta. Kol kas yra tik šis variantas. Kiek žinau, nemažai žmonių ja naudojasi.

Yra du variantai. Su BDE (Borland Database Engine) ir be BDE. Be BDE jums tiktų tuo atveju, jei jau naudojat kokią nors programą, kuri veikia su BDE. Dažniausiai tai buhalterinės programos. Tokiu atveju nereikia dar kartą instaliuoti BDE.

Programa su BDE(4,5Mb) ir be BDE(0,84Mb).

Naujausios versijos exe failas(0,8Mb). Šį failą reikėtų perrašyti vietoje senojo. Naudoti tik nuo 2015-01-01, kai Lietuvoje jau bus euras. Esamos bazės konvertavimą į eurus rasit paspaudę “Apie”. Nekonvertuokit daugiau nei vieną kartą! Rekomenduoju prieš tai išsaugoti kur nors duomenų bazę (dbtable.db failas).

Jei visgi dėl kokių nors priežasčių reikėtų konvertuoti dar kartą, atsidarykit NB200.ini failą ir pataisykit vieną įrašą “Litai-Eurai=1”. Tada mygtukas “Litai į eurus” vėl bus aktyvus.

Gana dažnas klausimas: ką daryti, jei pamiršau slaptažodį? Nenumačiau aš tokio dalyko, todėl yra tokia programa, kuri pagelbės.

153 Responses to Namų buhalteris

 1. Egis says:

  Buvo nulužias kompas ir susigadino dbtable.db ir nb2000.ini failai. Back up failai yra net 3. Ar galima atstatyti duomenys? Jei taip tai kaip?

 2. ReM says:

  Tuose failuose yra yra dbtable.db kopijos. Reiškia reiktų imti vieną iš jų ir pervardinti į dbtable.db (geriau seniausią). Tačiau ši funkcija nebuvo padaryta iki galo, todėl veikia ne visai gerai. Kopijos kuriamos kiekvieną kartą paleidus programą. Reiškia, jei programa buvo paleista keletą kartų su sugadinta (arba tuščia) baze, tai kopijos bus irgi tuščios.

 3. arnas says:

  Labas,

  instaliuoju ant vistos bet kazkas nesigauna:
  norint ivest koki skaiciu meta eror, kad file or directory does not exist ir C:/pdoxusrs.net permission denied

  kas cia? isvis instaliavus kompe randu tik viena file.

  Aciu

 4. andy says:

  Buvo ir pas mane visokiu erroru. Pasikrapsciau ir veikia kuo puikiausiai tiek su vista tiek su w7 32/64bit. Tereikia programa paleist administratoriaus teisem su ijungtu compatibility mode (windowsxp).

 5. ReM says:

  Compatibility mode nebūtina, bent jau su Win7.

 6. PovilasG says:

  Sveiki.

  Klausimas gal pasirodys kvailokas ,bet visdėlto man svarbus. Nežinau kurioj vietoj reikia keisti valiutos nustatymus. Yra numanančių? :]

 7. ReM says:

  “Namų buhalteryje” tai nėra numatyta. Bet jei viskas skaičiuojama kita valiuta, tai galima pasikeisti Win regioninius nustatymus. Turėtų veikt.

 8. Inita says:

  Sveiki,

  Kažin kokiu būdu langeliai tapo juodos spalvos. Nematau įrašų, nors jie yra ir programa toliau veikia sėkmingai. Gal patartumėte, kaip atstatyti baltą langelių spalvą.
  Paskaičiau, kad galima būtų atstatyti duomenis paleidžiant seniausia back up failą, bet taip pat minima, kad jei programa buvo atidamoma, back up’ai taip pat gali būti jau išgadinti.
  Blogiausiu atveju trinsiu programą ir įsikelsiu ją naujai, tačiau gaila kelerių metų duomenų :)

  Ačiū. Inita

 9. ReM says:

  Sunku ką patart, nematant kas ten per juodi langeliai. Bet man atrodo, kad su pačiais duomenimis čia neturi nieko bendro. Ko gero su jais viskas gerai. Gali būti net ne programa kalta, jei čia kažkas su spalvomis…
  Galima būtų perinstaliuoti programą, pasiliekant duomenų failus dbtable.db ir nb2000.ini. Po to juos perrašyti į programos instaliavimo vietą. Jei DB nepažeista, visi duomenys bus matomi.
  Jei po perinstaliavimo situacija bus tokia pat, reiškia problema kažkur Windows sistemoje.

 10. Raimuska says:

  jei skaiciovkes neturi tai ji gera bet jei turi tai tik kompe vieta uzima

 11. SampsonLakeisha23 says:

  Don’t have money to buy some real estate? Do not worry, just because that is possible to receive the business loans to solve such kind of problems. Therefore take a term loan to buy everything you want.

 12. munia says:

  Viskas labai šaunu. Reikia čia kur nors Donation mygtuko. Rimtai.

 13. Violeta says:

  Ar galima kaži padaryti, kad skaičiuotų nuo vieno mėn. 15 d. iki kito 15 d.?

 14. ReM says:

  Nėra tokios galimybės. Kažkodėl net minties nekilo, kad tai galėtų būti reikalinga…

 15. Arturas says:

  Naudoju windows 7. instaliuoja sekminagi bet norint paleisti programa issoka lentele su uzrasu :
  Network initialization failed.
  Permision denied.
  File: C:\PDOXUSRS.NET
  Directory: C:\ .

  Programa poto lyg ir veikia bet ka bespaustai ir vel meta sia lentele ?
  Kame problema , ka ne taip darau ? Dekui

 16. ReM says:

  Siūlau pabandyt ištrint C:\PDOXUSRS.NET. Turėtų padėt…

 17. Arturas says:

  Ac tikrai padejo

 18. e2x says:

  Sveikas ReM, iškilo tokia problemėlė – noriu parduoti sena kompa ir jau turiu nauja, bet NB2000 duomenų niekaip neina perkelti, abiejuose kompuose suinstaliuoti Win7 iš to pačio disko, nukopijavau dbtable.db ir nb2000.ini, bet rezultato nėr. Prašau patark nes duomenys programoje yra 2,5 metų laikotarpio ir rankiniu būdu perašyti nelabai išeina. Ačiū

 19. ReM says:

  Tikrai duomenys bus perkelti, jei minėti nukopijuoti ten, kur instaliuota programa. Komentaruose buvo minėta, kad WIN7 sistemoje duomenų failai saugomi kitur. Tikrai nežinau ar taip gali būti, nes pas save aš programos niekada neinstaliuoju. Tiesiog bet kokioje papkėje susidedu reikalingus failus. Instaliatorių padariau tik tam, kad kitiems būtų patogiau.
  Rekomenduoju padaryti taip: susirasti kur Win7 instaliuota programa. Iš ten pasiimti tik paleidžiamąjį failą (exe). Nusikopijuoti jį į bet kokią papkę. Į tą pačią papkę perkelti dbtable.db ir nb2000.ini (iš kito kompo). Paleisti programą iš šios papkės. Manau viskas veiks…

 20. e2x says:

  Taip ir yra, jeigu tiesiai kopijuoji failiukus į Program Files direktorijoje esantį NB2000 katalogą, tada niekas neveikia, o nukopijavus nb2000.exe bet kur kitur ir pridėjus dbtable.db ir nb2000.ini iš seno kompo viskas eina kaip sviestu patepta. Ačiū, patarimas padėjo.
  O dėl to exe failiukų kopijavimo, tai pas mane puse programų nukopijuota be instalinimo, aišku ne visos programos veikia taip perkopijuotos, bet kurios veikia tai ir keliauja iš vieno kompo į kitą.

 21. Noman says:

  By the way, if it were necessary to pay in respect of this gadget a nominal charge – I would agree:)

  custom printing

 22. zbitkus says:

  Sveiki, naudoju win7, is cia parsisiunciau programa su BDE, instaliuojamam folderyje papildomu ini ir db failiuku nerodo, per search ju neranda. problema tik tame, kad mokesciu kategorijoje visados rodo 2024 metus, ir tai jog kazka ivedziau mokesciuose,todel neberodo statistikos, meta klaida “11.0 is not a valid integer value” kaip istrinti sia klaida?
  Beje sauni programa

 23. ReM says:

  Keista, maniau, kad regiono problema seniai pamiršta. Bandžiau programą padaryti nepriklausomą nuo regioninių Win nustatymų. Matomai pas Win7 kažkas kitaip. Faktas tas, kad jei regionas Lietuva (kaip ir priklausytų būti pas mus) programa veikia normaliai.
  Tiesa, nors aš pats ją naudoju Win7 sistemoje ir neturių jokių problemų, specialiai Win7 ji nepritaikyta. Todėl gali būti nenumatytų problemų. Pirmiausiai reiktų pasižiūrėti koks Win regionas nustatytas.

 24. clyde22 says:

  Na ka, galiu pagirti autoriu. Man taip pat pasirode verta demesio programa. Pabandysiu pritaikyti prie savo namu buhalterijos.

 25. zbitkus says:

  tai kaipgi pasalinti problemele? imanoma?

 26. ReM says:

  Tai koks visgi Win regionas? :)

 27. Gintaras says:

  Sveikas ReM, Iškilo problema – naudoju namų buhalterį apie 4 metus laiko. Viskas iki šio laiko buvo gerai, tačiau dabar įrašius naujus duomenis ir norint uždaryti programą išmeta lentelę su užrašu “Unable to write to D:\Namu buhalteris 2000\nb2000.ini” ir neleidžia programos uždaryti. Kartais ilgai bandant uždaryti ją pavyksta uždaryti. Tačiau dažniausiai ji neužsidaro. Uždarius per task manager ir ją vėl atidarius prapuola visi nustatymai buvę konfigūracijoj ir lieka tik duomenys. Bandžiau visaip spręsti šią problemą , perisnstaliavau ir Win XP , bet niekas nepadeda.

 28. ReM says:

  Čia kažkas su negerai su įrašymo teisėmis. Pati programa, be abejonės, niekuo dėta, ji juk nepasikeitė. Bet jei WinXP buvo perrašyti, tai keista… Vartotojas turi admin teises?

 29. Gintaras says:

  Turi ir po win perrašymo, turėjo ir prieš tai…

 30. ReM says:

  Ką aš daryčiau tokiu atveju…
  Pabandyčiau visai ištrint ini failą. Programa turi sukurt naują. Sukuria?
  Perrašyčiau programą į kitą vietą. Instaliuoti nebūtina. Visą katalogą galima perkelti bet kur.
  Pabandyčiau pats tame kataloge sukurti bet kokį failą, įrašyti į jį. Eina?

 31. Gintaras says:

  Perrašiau programą į kitą vietą,ištryniau ini failą, programa sukūrė naują, bet įrašyt į jį vis vien neduoda.Sukūrus tame kataloge bet kokį naują failą į jį įrašyti eina.Tačiau pasinaudojus namų buhalteriu ir norint uždaryti programą vis vien išmeta lentelę su užrašu “Unable to write to……….ini.

 32. jurgita says:

  man lygiai ta pati problema, tikriausiai šiandien kas nutiko sistemai???

 33. ReM says:

  Kokiai sistemai ir kas nutiko? :)
  WIN7 turi kažkokių keistų problemų su vartotojų teisėmis. Iš kitos pusės, padaryta didesnė apsauga nuo to, kad programos nerašinėtų savo informacijos bet kur.
  Galiu dar parekomenduot pabandyt programą paleist su administratoriaus teisėmis. Nesvarbu, kad jūs esat administratorius. Vis tiek reiktų pabandyt “Run as administrator”. Tokiu atveju Win7 leidžia rašyti net ten, kur sistemos požiūriu negalima.

 34. Rasa says:

  Sveiki, kaip issaugoti ivestus duomenis? Spaudziu irasyti, bet kai uzdarau programa ir vel isijungiu, viskas dingsta…

 35. Gintaras says:

  nežinau kaip, bet viskas susitvarkė ir vėl puikiai veikia

 36. doniux says:

  Didelis ačiū programos autoriui. Labai naudinga programa, kuri pasitarnauja šeimos išlaidų fiksavimui, o tuo pačiu ir biudžeto planavimui. Beje prisiminiau ko pasigedau, būtų naudinga stulpelinė diagrama, kurioje būtų vaizduojama vienos kategorijos išlaidų (pvz.: maistas arba pramogos) palyginimas pagal mėnesius. PVZ.: sausis 600Lt, vasaris 540, kovas 580, balandis 790, ….
  Bet ir be šito programa paprasta, suprantama ir labai naudinga.

 37. Rolandas says:

  Kazkodel paskutinei versijoje, Mokesciuose blogai skaiciuoja Elektros Suma,( skirtumas 122, kaina 0.45, suma rodo 0.55)
  Ar cia tik pas mane?

 38. ReM says:

  Kaina yra centais o ne litais. Gal ir nelabai logiška, bet taip jau padariau…

 39. Aurbud says:

  Sveiki,

  Ačiū už Namų buhalterį. Šauni programa. Naudojomės ja daugiau nei metus, sąžiningai suvedinėjome duomenis iki 20120129 ir … jų nebėra. Pasileidus programą šiandien 20120131, kad suvesti duomenis, jie paprasčiausiai dingo. Noriu pasiteirauti kas galėjo nutikti ir ar galima kaip nors juos atstatyti? Ačiū, labai lauksiu atsakymo

 40. DMP says:

  Sveiki, kiek girdėjau tai šauni programa. Tik turiu keletą klausimų:
  Su kokiais windows veikia šita programa? Aš turiu 7 ir pas mane kai tik ką nors padarau išmeta lentelę ” An error occurred while attempting to initialize the Borland Database Engine (error $2108) ” Gal galėtumėte padėti? Djmaxparty@gmail.com Labai ačiū.

 41. DMP says:

  Ir tai pat kai bandau išjungti išmeta ” Failed to set data for ‘bool’ “

 42. Ala says:

  pasirenkant migtuka statistika ismeta lentele ‘12.0’ is not a valid integer value ir paskui niekas neveikia. KOdel?

 43. ReM says:

  Greičiausiai todėl, kad Windows regionas ne Lietuva…

 44. Roma says:

  Ačiū, kad padarei tokią programą :)
  Man ji labai patinka :)
  Aišku, biškį gaila, kad neturi nei lako nei noro ją tobulint… Bet vistiek llllabai ačiū, kad sukūrei ją ir dar didesnis AČIŪ, kad atidavei laisvam naudojimui :)

 45. Tomas says:

  Sveiki. Ar negalėtumėte pataisyti abonento knygelę. Už šaltą vandenį reiktų įvesti pastovų mokestį (abonentinį), kaip ir dujas. Dabar reikia gudrauti. Būtume dėkingi. Programą naudojame nuo 2005 metų. Labai naudinga. Dėkojame.

 46. Tomas says:

  Ar nebus baigta skolų funkcija?

 47. ReM says:

  Dėl skolų tai neketinu ką nors daryt, pats nesiskolinu ir kitiems nepatariu. :)

 48. Paulius says:

  Na, man sita programa yra IDEALI, tik vienas dalykas, labai butu gerai, jeigu butu padaryta programa i resizable, kad galetu pasididinti tas langelis.. Nes islaidu grafike viskas taip susimala, kad puses nieko nesimato..

 49. Andrius says:

  Šaunu, kad programa nepamištama ir vis dar atnaujinama. Ja naudojuosi jau 5 metus.

  Naujausia versija 2.69 skiltyje statistika esant minusiniam likučiui rodo kinietiškus heroglifus.

  Jeigu yra kažkoks sprendimo būdas? Regionas parinktas Lithuania. Jeigu bus kokių pasiūlymu, prašykite į el. paštą. Ačiū!

 50. Vaida says:

  Norejau pasinaudoti sia programa, nors esu uzsienyje. Mano gaunami pinigigai yra kronomis ir ju vienetai yra tukstanciais. Ar nebutu galima nuimti pajamu apribojimu, kurie dabar yra iki 10000 :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *