Savos gamybos sparnas

Atsibodo man tie sunkūs sparnai. Sunkūs ne savo svoriu, o sparno įkrova. Sunkus sparnas – sudėtinga paleist. Nors šiaip skrenda jie puikiai. Norėjosi ko nors lengvesnio. Prieš keletą metų buvau pasidaręs panašų sparną. Tik jo gamybos technologija buvo gana sudėtinga, todėl dar kartą tokios pat kartoti nenorėjau.

Pabandžiau suformuoti profilį tiesiog sulenkiant du deprono lapus. Toks būdas turi ir pliusų, ir minusų. Padaroma paprasčiau, tačiau sunku sulenkti lygiai. Tačiau jei daroma visiškai lygi apačia, galima pasidėti ant stalo, tada viskas daug paprasčiau.

Padaryta iš baltos, be jokių raštų lubų plokštės. Šiaip ši technologija daug kur aprašyta, nieko naujo aš čia neišradau. Sparnas sulenkiamas iš dviejų dalių. Priekinė briauna suklijuota skaidria lipnia juosta. Vieno sluoksnio neužtenka, reikia dėti du. Didelis įtempimas, kartais trūksta.

Profiliui suformuoti įklijuotos deprono juostelės. Viskas klijuota karštais klijais. Karšti klijai džiūsta labai greitai. Dauguma atvejų tai pliusas, tačiau čia tai greičiau minusas. Reikia klijuoti nemažą plotą, todėl tai reikia daryti labai greitai. Tai ne visada įmanoma.

Sulenkus reikia daug rankų, kad visi kraštai būtų prispausti lygiai. Rezultatas neblogas, sparnas gaunasi tvirtas, nereikia jokio papildomo sutvirtinimo. Linkti neleidžia išlenktas depronas.

Sparnus reikia kažkaip sujungti. Be to, reikia palikti vietą įrangai. Suklijavimo vieta labai netvirta, todėl priklijavau daug medinių lystelių (valgomi ledai ant tokių būna).

Variklio tvirtinimas atspausdintas 3D spausdintuvu. Taip pat atspausdinta šonų sutvirtinimai priekyje. Ne visai teisingai pasirinkau sparno strėliškumą. Kad svorio centras būtų vietoje teko šiek tiek pailginti priekį.

Visas sparnas apklijuotas spalvota lipnia juosta. Labai ilgas ir nuobodus procesas. Vietos įrangai daugiau nei reikia. Galima dėti skirtingus akumuliatorius, yra kur pastumdyti, kad svorio centras būtų vietoje.

Dar užklijavau keletą lipdukų nuo Durafly TOMAHAWK. Nelabai tinka, bet atrodo gražiau. :)

Sparno apačia dryžuota, kad būtų lengvai matoma skrendant.

Variklis 1400KV. Įdėjau kokį turėjau, todėl propeleris didokas. Šiaip reikėtų didesnio KV. Sparno dydis 105 cm. Su 1800 mAh 3S akumuliatoriumi sveria 520 g. Tai daug mažiau nei mano aprašytas Sonic HD Wing. O sparno plotas panašus.

Rezultatas kaip ir buvo tikėtasi – paleisti paprasta, skrenda lėtai ir maloniai. Bet darbo tokį darant labai daug. Geriau nusipirkt. :)

Įrašas paskelbtas temoje RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *