Orų stotelių duomenys

Kartais neblogai matyti ne tik oro prognozę, bet ir kokia temperatūra, vėjas ir pan. yra dabar. Tokią informaciją renka orų stotelės esančios keliuose. Jų informaciją galima matyti eismoinfo.lt. Tai yra taip vadinami viešieji duomenys, kuriuos specialiu formatu galima gauti bet kam ir naudoti kokiems nors savo tikslams.

Man kilo mintis pasidaryti Android programą, kuri rodytų kai kuriuos iš šių duomenų. Pvz. prieš einant paskraidyti su modeliais neblogai pasižiūrėti koks yra vėjo stiprumas ir kryptis.

Pateikiamoje informacijoje yra kiekvienos stotelės koordinatės, todėl padariau taip, kad automatiškai sudėliotų visą sąrašą nuo artimiausių iki tolimiausių nuo buvimo vietos. Rodomas visas sąrašas iš karto. Aišku, rodyti viską nėra prasmės, tačiau informacija vis tiek perduodama visa iš karto, taigi ir rodoma visa iš karto. Dažniausiai pakanka pasižiūrėt tik sąrašo pradžią.

Prie stotelės pavadinimo matosi atstumas iki jos. Po pavadinimu matosi informacija kokiame kelyje ji yra. Ne visos stotelės teikia visą informaciją. Kai kur bus užrašas “n.d.” – nėra duomenų. Viršuje matosi surinkimo laikas. Tai laikas, kada paskutinį kartą buvo nuskaityta informacija. Kartais pasitaiko, kad ten viskas sustoja ir kurį laiką matosi ta pati informacija. Tam ir reikalingas surinkimo laikas, kad galima būtų suprasti, ar informacija yra surinkta tikrai neseniai. Duomenys renkami kas 20 min.

Programą aš parašiau seniai, bet ji nebuvo draugiška vartotojui. T.y. tam, kad ją duoti naudotis ir kitiems, reikėjo padaryti kai kurių pakeitimų. Pvz. kad paprašytų leidimo naudotis GPS informacija. Tuo pačiu pridėjau keletą miestų, kad galima būtų patogiau pažiūrėti informaciją kitoje vietoje. Jei bus pasirinktas kuris nors miestas, programa veiks taip, lyg jūs ten ir būtumėte.

Programėlę galite rasti čia.

Įrašas paskelbtas temoje Programavimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

5 komentarai apie Orų stotelių duomenys

 1. Gintaras sakė:

  Ką tik įsidiegiau, veikia puikiai. Didelis AČIŪ! O kur būtų galima sužinoti kokiu formatu tie duomenys perduodami? Bandžiau gūglinti, bet nieko neradau.

 2. ReM sakė:

  JSON formatas.

 3. Anddd sakė:

  Gal galima dar nuorodą gauti programelei?

 4. ReM sakė:

  Deja, Google Play sustabdė jos rodymą ir paprašė pataisyti vieną vietą. Aš dar neprisiruošiau to padaryti. Tačiau kai pataisysiu, nuoroda vėl veiks…

 5. Andd sakė:

  Dėkui, kaip tik keliauju per Lietuvą ir būtų įdomu taip patogiai matyti duomenis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *