Durafly Excalibur

Ieškojau ką čia nusipirkus skraidančio šiai vasarai. Norėjosi ko nors didesnio. Akis užkliuvo už Excalibur. Lėktuvas gražus, didelis, galima nusipirkti Lietuvoje. Suprantama, kad brangiau, bet nereikia laukt kol atsiųs. Pasižiūrėjau prieš pirkdamas nemažai apžvalgų – lyg ir neblogas…

Žiūrim kas yra dėžėje. Supakuota puikiai, kiekviena dalis turi savo vietą. Čia PNF variantas, kas reiškia Plug-and-Fly, tipo pajungei ir galima skrist. Tai ne visai taip, reikia dar akumuliatoriaus ir imtuvo.

Dėl kokybės jokių pretenzijų – padaryta rimtai, putplastis sutvirtintas anglimi, plastmase ir metalu. Tai duoda gerą tvirtumą, bet tuo pačiu ir didesnį svorį. Variklis, reguliatorius, servos ir visi laidai jau savo vietoje. Tereikia viską surinkti.

Tačiau pažiūrėjus atidžiau, paaiškėjo viena problema. Nėra dangtelio, kuris uždengia akumuliatorių. Kas čia darosi, jau antras nupirktas lėktuvas, kuriame trūksta dalių. Į mano pretenziją pardavėjas niekaip nereagavo. Aš suprantu – įrodyti, kad tikrai to dangtelio nebuvo, neturiu kaip. Todėl nesiginčijau. Tuo labiau, kad, kaip paaiškėjo, galima nusipirkti tą dangtelį HobbyKing’e. Teko kuriam laikui lėktuvą padėti į šoną…

Pirkau iš EU sandėlio, tai atsiuntė gana greitai – per 8 d. Kaina gavosi apie 8,5 euro su siuntimu. Taigi, galėjau ir visą lėktuvą nupirkt, būtų buvę pigiau. Gavosi kaip dažnai būna – nei pigiau, nei greičiau. :)

Uodega V formos. Tereikia sujungti servų laidus, ir uodegos puses prisukti keletu varžtų. Labai paprasta. Be katino čia niekaip, jam būtinai reikia “dalyvauti”. :)

Servų traukės susideda įdomiai – užsispaudžia panašiai kaip sraigtasparnių modeliuose.

Sparnams irgi nieko papildomo nereikia. Tereikia uždėti servų traukes ir prisukti prie korpuso. Sparnai užmaunami ant dviejų anglies strypų. Yra padarytos jungtys, servų laidai pasijungia įstačius sparnus į vietas.

Imtuvui skirta vieta po sparnu. Įsideda gana sunkiai. Ne todėl, kad netelpa, bet todėl, kad šiek tiek per trumpas greičio reguliatoriaus laidas. Galėjo padaryt ilgesnį bent porą cm, būtų labai gerai. Aš panaudojau FrSky imtuvą, kurio antenas galima išvestį į išorę. Čia netiktų imtuvas, kur antenos būna visai prie korpuso. Tokiu atveju jos būtų tarp servų laidų, o tai nėra gerai. Padariau porą skylių šonuose ir išvedžiau antenas į išorę.

Rekomenduojamas akumuliatorius 1800 arba 2200 mAh 4S. Aš paėmiau 1800. Variklis nemažas, ima iki 35A, tai tokie akumuliatoriai atrodo šiek tiek abejotinai. Reikia daug C. Ir geriau tikrų, ne kiniškų. :)

Propeleris gana didelis 13×7, tačiau sulankstomas, todėl galima nebijot sulaužyt nusileidimo metu.

Pakilnojus atrodo, kad lėktuvas labai sunkus. Svoris 1220 g. Tai nėra daug 1,6 m lėktuvui, tačiau aš iš karto numačiau, kad skris greitai, todėl eleronus pasijungiau į atskirus kanalus, kad galima būtų naudoti kaip flaperonus, kad sumažinti greitį leidžiantis.

Kas yra teigiamo iš pirmo žvilgsnio – lėktuvas didelis ir gražus. :)

Paaiškėjo, kad su 1800 mAh akumuliatoriumi jo centruotė šiek tiek gale. Reikėjo imti 2200 mAh akumuliatorių, būtų daugiau svorio priekyje.

Buvo abejonių kaip bus su paleidimu, visgi svoris didokas. Tačiau pirmas skrydis parodė, kad jokių problemų, variklio galia didelė, trauka gera, todėl greitai pasiekia reikiamą greitį. Skrenda puikiai, tik pamiršau greičio reguliatoriuje nustatyti, kad veiktų stabdis, todėl propeleris sklendžiant nesusiskleidžia. Išjungtu varikliu sklendžia ilgai, bet greitis didokas. Iš karto kyla klausimas – o kaip nusileist? Gerai jei būtų nemažas nupjautos pievos plotas. Deja, tokio nebuvo. Flaperonai padeda – greitis pastebimai sumažėja, tačiau toks įspūdis, kad sklendžia dar ilgiau. Leidžiantis svarbu neleisti sumažėti greičiui per daug. Deja, labai sunku nustatyti, o koks tas minimalus greitis? Dideliu greičiu į aukštą pievą – ne pats geriausias variantas. O jei greitis per mažas – virsta ant šono. Pora nusileidimų buvo gana grubių. Lėktuvas tvirtas, kol kas niekas nelūžo, tačiau kaip būtų galima nusileisti normaliai – neaišku.

Šaip lėktuvas neblogas, didelis, tvirtas, gražus, puikiai skrenda, be problemų galima sukti kilpas ir bačkas. Galima skraidyti apie 8-9 minutes, saikingai naudojant maksimalų gazą. Deja, greičiausiai jis ilgai negyvens, nes švelnus nusileidimas labai didelė problema…

Įrašas paskelbtas temoje RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *