433 MHz antenos

Anksčiau jau rašiau, kad, nusipirkus telemetrijos modulius, teko susidurti su veikimo atstumo problemomis. Kilo įtarimų, kad prie modulių pridedamos antenos visai ne to dažnio. Apie tai rašiau čia. Dabar pabandžiau panagrinėti atidžiau kaip ten yra iš tikrųjų.

Taigi, pirmiausiai praeitą kartą minėtos antenos, kurias aš įtariau, kad tai yra 2,4 GHz dažnio.

ant0

Pažiūrim kas yra viduje. Na žinoma, to ir reikėjo tikėtis. :)

ant1

Pirma antena tikrai 2,4 GHz, nuo wifi maršrutizatoriaus. Antra turėtų būti 433 MHz dažnio. Tačiau akivaizdu – jos niekuo nesiskiria. Trečia antena iš kito telemetrijos komplekto. Čia jau kitas reikalas. Panašu, kad antena tikrai 433 MHz dažnio.

Dar viena antena iš kito telemetrijos komplekto.

ant4

Šalia (pirma nuo viršaus) padėta 2,4GHz antena nuo maršrutizatoriaus palyginimui. Antra – 433 MHz. Šį kartą irgi panašu į tai, kas turėtų būt, tačiau antena per trumpa. Kodėl per trumpa? Paprasčiausiai ilgesnė netilpo, ir kinas paliko tiek, kiek telpa. :)

ant5

Praeitą kartą dar bandžiau tokias trumpas antenas.

ant3

O štai kas ten viduje. Matosi, kad konstrukcija teisinga, t.y. čia greičiausiai tikrai 433 MHz antena. Nors bandymai rodė, kad veikia prastai.

ant2

Dar viena bandyta antena. Išardyti nesulaužius neina, todėl nežinau kas ten viduje. Bet panašu, kad ji irgi padaryta teisingai, nes veikia neblogai.

ant6

Aš neturiu prietaiso, kuris leistų sureguliuoti anteną tiksliai 433 MHz dažniui, parenkant jos ilgį. Pagalvojus, lyg ir būtų galima tam panaudoti pačius modulius, juk jie rodo signalo stiprumą. Deja, praktiškai tai nelabai įmanoma. Kai moduliai yra netoli vienas kito, nedidelis antenos ilgio pakeitimas neduoda jokio matomo signalo stiprumo pasikeitimo iš kurio būtų galima padaryti vienareikšmišką išvadą, kad antenos suderinimas gerėja ar blogėja. Akivaizdus pablogėjimas matosi tik tada, kai antena 2,4 GHz. Pabandžiau pamažinti galingumą iki 5 mW. Signalo stiprumas keičiasi labiau bet priklauso nuo visko kas vyksta aplink. Pakanka pačiam truputį pasitraukti į šoną, ir signalo stiprumas pasikeičia.

Pabandžiau dar vieną variantą: vieną modulį padėjau automobilyje, nuvažiavau į netoli esančią aikštelę, ir palikau ten. O pats su kitu moduliu namuose bandžiau veikimą. Netyčia pataikiau tokį atstumą, kad veikimas buvo ant ribos. Taip išbandžiau visokias antenas. Keista tai, kad tų, kurios realiai yra 433 MHz, veikimas labai panašus. Išvada ta pati kaip ir praeitą kartą, geriausiai veikia mano daryta antena.

ant7

Buvau pasidaręs vieną panašią į šią, kurios ilgį kaitaliojau. Keli cm į bet kurią pusę neduoda jokio pastebimo skirtumo.

Ir ši kiniška antena, kuri yra gerokai per trumpa, veikia nė kiek ne blogiau.

ant4

Nežymiai blogiau veikia šios trumpos antenos. Nors praeitą kartą bandymas rodė žymiai blogesnį rezultatą.

ant2

Dar bandžiau vee tipo anteną. Irgi nepastebėjau jokio teigiamo poveikio. Tačiau su ja dar reikėtų pabandyti realiai paskraidyt, visgi aš manau, kad skirtumas turėtų būti…

Nuotraukose antenos sunumeruotos. Pagal veikimo kokybę aš jas suskirstyčiau taip (nuo geriausios iki blogiausios): 6 – 4 – 5 – 2 – 3 – 1.  Principe 6 ir 4 vienodai veikia, nors ilgiai gerokai skiriasi. Tarp 5 ir 2 irgi pastebimo skirtumo nėra. Matomai jų konstrukcija visiškai tokia pat.

Įrašas paskelbtas temoje Elektronika, RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *