Programos „Namų buhalteris 2000“ atnaujinimas

Kadangi Lietuva nuo 2015 m sausio 1 d. keičia litus į eurus, teko padaryti dar vieną atnaujinimą. Programa jau gerokai senstelėjusi, bet nemažai žmonių ją vis dar naudoja. Maniau, kad padaryti konvertavimą į eurus bus visai paprasta, bet paaiškėjo, kad tai nemaža problema. Pats esamų duomenų konvertavimas paprastas, tereikia sumas padalinti iš 3,4528. Tačiau pakeisti Lt į € pasirodė visai neįmanoma. Turiu omenyje pačius valiutų ženklus.

Reikalas tas, kad aš naudoju vieną komponentą, kuris irgi jau pasenęs, ir nėra jo unikodinės versijos. O euro ženklas yra tik unikodinėje simbolių lentelėje. Tai reiškia, kad jį panaudoti tiesiog neįmanoma. Ketinau parašyti EUR, tačiau paaiškėjo, kad ir tai neįmanoma. Turbūt jau pastebėjot, kad prie sumų ir anksčiau buvo matoma ne Lt o tik L. Yra ten kažkokia klaida, kuri neleidžia įrašyti daugiau kaip vieną simbolį. Gilintis kodėl taip yra neturiu nei laiko, nei noro. Todėl padariau paprastai – kur tai neįmanoma, nebus rodoma jokio valiutos ženklo. Gal kada vėliau aš tai pataisysiu. O gal ir ne…

Taigi, šį exe failą reikia perrašyti vietoje esamo. Mygtuką visos bazės konvertavimui rasit paspaudę „Apie“. Rekomenduoju kur nors išsaugoti dabartinę duomenų bazę. Tai yra failas dbtable.db. Tada jau galit spaust „Litai į eurus“. Visos sumos bus padalintos iš 3,4528. Tačiau nespauskit šio mygtuko dar kartą, aš nepadariau jokio tikrinimo buvo tai daryta ar nebuvo. Todėl jei paspausit dar kartą, tai… nieko gero nebus!

Programą galit parsisiųsti iš čia.

Įrašas paskelbtas temoje Programavimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *