FrSky telemetrija planšetėje

Kadangi įsigijau planšetinį kompiuterį, nutariau perdaryti savo FrSky telemetrijos programą Android’ui. Planšetę patogu naudoti tokiems tikslams. Specialiai rinkausi 10 colių ekraną, kad būtų galima patogiau naudotis ne tik FrSky telemetrija, bet ir kopteriui skirtomis programomis. Veikia tos programos ir telefone, bet didelis ekranas šiuo atveju nemažas privalumas.

Bandžiau savo rašytą programą kompiuteriui perrašyti Android’ui. T.y. savo funkcijomis jos visiškai vienodos.  Su programos išvaizda daug nesivarginau, svarbu, kad rodo tai, ką reikia. Ir pritaikyta tik mano planšetės ekrano skiriamajai gebai, ant kitokios būtų blogai. Čia panaudota Google maps API 2 versija. Man jos ilgokai nepavyko paleist, bet pagaliau pradėjo veikt…

Pats programos perrašymas nebuvo sudėtingas. Nors JAVA ir nėra mano mėgstama programavimo kalba. Vienintelis dalykas, kuris šiek tiek sukėlė problemų buvo tai, kad telemetrijos protokole dirbama su baitais, o JAVA baito tipas yra tik su ženklu. T.y. baito ribos ne 0-255 o nuo -128 iki 127. Jei kitose programavimo kalbose (gal ir ne visose) eina pasirinkti baito tipą ir su ženklu, ir be ženklo, tai JAVA niekaip. Tai šiek tiek komplikavo protokolo nagrinėjimą, bet ši problema išsprendžiama. Android’e gana paprasta naudoti thread’us (lietuviškai turbūt reikėtų vadinti gijomis). Atskirose gijose skaičiuojama kiek sunaudota akumuliatoriaus talpos, braižomas maršrutas žemėlapyje, įrašinėjamas log’as.

Kadangi mano valdymo pulte yra bluetooth modulis, jokie laidai planšetės pajungimui nereikalingi. Veikia puikiai. Screenshot’uose matosi kaip programa atrodo, ir kokią informaciją galima matyt. Kadangi maršrutas rašomas į log failą, vėliau galima viską pasižiūrėt Google Earth programoje.

Ši programa irgi nebloga praktika programavime…

frsky0 frsky1frsky2 frsky3 frsky4 frsky5

Įrašas paskelbtas temoje Programavimas, RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *