Programavimas Android‘ui

Progresas nestovi vietoje, telefonai įgauna vis daugiau įvairiausių galimybių. Sakyčiau, kad dabartiniuose išmaniuosiuose telefonuose, pati telefono funkcija jau ne pagrindinė. Tai kompiuteris, su kuriuo galima ir paskambinti. :)

Reikia neatsilikt nuo progreso. :) Įsigijau SAMSUNG GALAXY ACE 2. Kodėl būtent tokį? Pagrindinis kriterijus buvo geras ekranas, o 800×480 jau neblogai. Be to, jis dar telpa į kišenę. Nenorėjau didesnių gabaritų telefono nes tai jau nei telefonas, nei planšetė. Pagaliau ir kaina svarbu…

Kadangi buvo mintis išmokti programuoti, tai galvojau ką pasirinkt Android ar Windows. Su Windows būtų daug paprasčiau, o Android‘ui programos rašomos JAVA, su kuria aš buvau mažai pažįstamas. Bet nugalėjo Android populiarumas.

Telefonas visai neblogas, galima ir internetą panaršyt, navigaciją pasileist reikalui esant, programų galybės. Tarp jų yra tikrai naudingų. Pvz. iš lietuviškų įdomesnės skirtos naršymui po lietuviškus portalus lrytas.lt, delfi.lt, parduotuvę pigu.lt, auto.plius.lt, bankus SEB, SWED ir t.t. Tiesa, paskambinti irgi galima, visgi dar vadinasi telefonu. :)

Internete labai daug informacijos apie programavimą Android‘ui. Dažniausiai tam naudojama ECLIPSE. Bet kokią naują sistemą pradžioje gana sunku suprast. Jei pati JAVA gana nesunkiai suprantama, tai su Android buvo sunkiau… Nemažai laiko praleidau. Net keletą knygų bandžiau skaityt. Tiesa, perskaičiau nedaug, bet po truputį reikalai pradėjo gerėt. Bebandydamas parašiau keletą programėlių, kurios nieko naudingo neatlieka, tai tik mokymosi rezultatas. Mane domino kaip dirbama su grafika, kaip gauti daviklių duomenis (pirmiausiai acc), kaip bendrauti su bluetooth, kaip dirbama su Google žemėlapiais. Visus šiuos dalykus pavyko perprasti, bet dar yra ko mokytis…

Pats ECLIPSE kaip IDE visai neblogas. Vienas minusas – dirba lėtai. Bet tai matomai dėl to, kad viskas ten vyksta realiu laiku, pvz. tikrinamos sintaksės klaidos, duodami visokie patarimai kas negerai. Patarimai kartais netgi būna naudingi. :) Programą derinti galima Android emuliatoriuje. Labai naudingas dalykas, bet irgi baisus stabdis. Pirmas pasileidimas tai išvis užmuša. Ką jis ten daro – nesuprasi. Gerai, kad kai jau paleistas sukasi greičiau. Bet derinimui galima pasijungti ir patį telefoną per USB, tada programa paleidžiama greitai.

Tikriausiai mano programą, skirtą FrSky telemetrijai, reikės perrašyti Android‘ui. Taip daug patogiau, nereiks laptopo su savim tampytis.

Kas turit noro, galit pažiūrėti mano parašytas 3 DEMO programas.

Įrašas paskelbtas temoje Programavimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

3 komentarai apie Programavimas Android‘ui

 1. PetrasL sakė:

  Sveikas,
  Bandau pradėt mokytis programuot androidą. Užkliuvau už tavo svetainės. Toks sveikas neapsakomas pavydas sukilo, kai pamačiau kiek ir ką tu čia nuveikęs esi. Man visada robotai atrodė toks mistinis dalykas, o dar kai besimokant Klaipėdoj robototechnikos paskaitas pradėjau lankyt – tai toks noras sukilo kažką sukonstruot, kai šiek tiek nušvito vaizdelis apie jutiklius, procesorius, motorus …
  Reik galų gale ir man perkasti bent jau Androido programavimą! Tik nežinau nuo kurio galo pradėt jį „valgyt“…
  O tavo blogas tikrai nelobgas! :)

 2. MegaZoom sakė:

  Na o as pasiulyciau isigyti Arduino komplekteli (Plokste programuojama). Kaina nera tokia kosmine :D man siuo metu yra 18 metu. Lankiau robotikos bureli su Lego mindstorm nxt 2.0 robotais. Norejau ji isigyti bet jis kainavo ir tebekainuoja nuo 200 euru iki 300 euru susinervaves meciau bureli ir tik neseniai suzinojau kad yra Arduino kurio kaina nuo 10 euru iki 100 euru aisku yra ir galingesniu modeliu bet pradziai uztenka ir paprasto starter kit :)

 3. @@@@@@ sakė:

  Galite kalbeti zmonems suprantama kalba :D , nes ka perskaiciau man kosmosas :D jokios robotikos nelankiau :D , bet noriu ismokti programuoti android

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *