Patobulintas mini quadrocopter

Šis quadrocopter‘is nuo aprašyto čia skiriasi nedaug. Bandžiau padaryti standesnį rėmą, nes medinis buvo nelabai tvirtas. Ir kontrolerį pakeičiau į MWC (Multiwii). Rėmas padarytas iš anglinių strypų. Panaudojau kvadratinius 3mm strypus. Visa konstrukcija matosi nuotraukose.

Iš stiklo tekstolito išpjoviau centrinę dalį ir variklių laikiklius. Centrinė dalis gera tuo, kad kontrolerį galima prisukti dviem būdais. T.y. galima pasukti 45 laipsnių kampu. Pvz. mano savos gamybos Multiwii priekis neatitinka KK kontrolerio priekio. Padariau visai nepagalvojęs, o galėjau padaryti taip pat, kad žiūrėtų į priekį kampu.

3mm kvadratiniai strypai sudėti po du, tarp jų 3mm tarpas, kad tilptų varžtai.

Rėmo galai sujungti 3mm anglies vamzdeliais. Tai suteikia labai gerą tvirtumą.

Kad nors kiek galima būtų atskirti kur priekis, apvyniojau spalvota lipnia juosta.

Čia jau uždėti variklių laikikliai.

Visus reguliatorius reikia sujungti. Tam padariau tokią sujungimo vietą iš dvipusio stiklo tekstolito. Vienoje pusėje prilituoti visų reguliatorių minuso laidai, kitoje pusėje pliuso.

Pasižiūrim kaip tai atrodo ant rėmo. :)

Čia jau sudėti ir prilituoti varikliai. Visa elektronika, išskyrus kontrolerį, panaudota ta pati, kaip ir buvusiame mini quadrocopter‘yje.

Čia jau su kontroleriu.

Imtuvas uždėtas ant stiklo tekstolito plokštelės. Lankas iš plonos vielos viršuje, tai apsauga, kad imtuvas nenukentėtų jei copter‘is apsiverstų.

Čia jau viskas surinkta.

Bendras svoris gavosi lygiai toks pat, kaip ir buvusio copter‘io. 274 g.

Kaip skrenda matosi video. Yra vienas įdomus skrydžio režimas – Head free. Skraidant copter‘iais yra viena didelė problema – kaip suprasti, kur yra priekis. Jei orientacija prarandama, avarija beveik garantuota. Head free tai bandymas išspręsti šią problemą. Copter‘io padėtis starto metu įsimenama (pagal kompasą). Skrendant galima pasisukti bet kaip, priekis vis tiek visada bus ten pat. T.y. valdymo poveikis perskaičiuojamas pagal kompaso duomenis. Kitaip sakant, tokia sąvoka kaip „priekis“ visai netenka prasmės. Video matosi, kad copter‘is sukasi aplink, bet aš jį visą laiką valdau taip, lyg jo galas žiūrėtų į mane.

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

2 Responses to Patobulintas mini quadrocopter

  1. Elektronix says:

    Puikus modelisg avos , geras daiktas tas head free jeigu stabiliai dirba viskas. Kaip sitas modeliukas skrenda lauke? Labai bijo vejo?

  2. ReM says:

    Žiema dabar, lauke dar nebandžiau. Bet aišku, kad vėjo bijos. Vasarą daug laiko būna ir visai be vėjo, taigi paskraidyt tikrai bus galima…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *