Mini quadrocopter

Kai artėja žiema, ir orai jau nelabai tinkami skraidymui, galima pasidaryt ką nors, kas galėtų skristi kambaryje. Mini quadrocopter‘is – visai neblogas variantas. Nežinau kokį dydį galima vadinti mini, bet į mikro jis negali pretenduot, internete mačiau daug mažesnių.

Rėmas padarytas iš paprasčiausių medinių lystelių. Naudojau tai ką turėjau (10×4), geriau būtų naudot šiek tiek storesnes. Toks rėmas net ir tokiam nedideliam quadrokopter‘iui per silpnas. Todėl sutvirtintas paprastu būdu – galai sujungti „bambukiniais“ iešmeliais. Toks rėmas turi tik vieną pliusą – labai pigus. :)

Vidurinė dalis išpjauta iš stiklo tekstolito. Plokštelės 50×50 mm. Be jokių palengvinimų. Viename iš jų yra paliktos dvi vario juostos, prie kurių prilituoti visi greičio reguliatorių maitinimo laidai. Reikėjo dar kažkur dėt imtuvą, todėl viso šito sumuštinio viršuje yra dar vienas toks pat stiklo tekstolito gabalas, ant kurio ir pritvirtintas imtuvas.

Varikliai ir reguliatoriai iš Hobbyking. Variklius pasirinkau Turnigy PARK250. Jų svoris tik 16 g. Pirkau penkis (vienas atsargai). Šiaip jie padaryti neblogai, tačiau apvijos suvyniotos gana nevykusiai. Vieno variklio viena apvija visai nutraukta, kito viena vos laikosi (perlaužta). Abu pavyko sulituot, bet geriau būtų pervyniot. Gerai tai, kad tokia konstrukcija leidžia labai lengvai prieiti prie apvijų, todėl pervynioti nebūtų sunku. Bet, kadangi dažniausiai nepavyksta parinkti tokios pat vielos kokia buvo, reiktų pervynioti visus. Kitaip jie nebus visai vienodi, o copter‘iams tai nelabai gerai. Turbūt pirmą kartą matau taip nevykusiai suvyniotus variklius – galima sakyti, kad du iš penkių iš karto neveikiantys.

Variklio tvirtinimai prisisuka su labai mažais varžtais. Reikalingas šešiakampis atsuktuvas, bet iš karto net nebuvo aišku koks. Mano turimas pats mažiausias 1,5 mm, bet jis buvo per didelis. Kur gaut mažesnių taip ir liko neaišku. Pavyko pasiskolinti 1,3 mm, bet jis buvo per mažas. Teko šiek tiek paploninti 1.5 mm. Reiškia realiai ten maždaug 1,4 mm.

Žymiai geresnė situacija su greičio reguliatoriais. Tai Hobbyking 12A reguliatoriai. Neturiu jokių priekaištų, visi veikia puikiai. Pagaminimo kokybė irgi puiki. Programuojasi variklių išjungimo įtampa. Realiai programuojasi, nes kai kurių aprašyme tai būna parašyta, tačiau realiai nieko nedaro. Nustatymų visokių daug, galima keist net sukimosi kryptį.

Panaudotas KK kontroleris. Čia pirmasis Hobbykingo parduodamas kontroleris. Atmega48 pakeičiau į atmega168.

Bendras svoris – 220 g. Su akumuliatoriumi 274 g. Darydamas visai nesistengiau jo lengvinti, nes maniau, kad bus šiek tiek per lengvas. Bet, kaip paaiškėjo, su svoriu viskas gerai, kabojimui reikia truputį daugiau nei pusės gazo.

Atstumas tarp variklių 29 cm. Pasirinktas toks todėl, kad mažesnio daryti jau nebuvo galima nes atstumas tarp propelerių galų 2,5 cm. Propeleriai GWS 7×3,5, pasižymi tuo, kad menčių svoriai gerokai skiriasi ir būtina balansuot. Be to jie kreivi. Bet turi ir vieną pliusą – yra pigūs. :)

Akumuliatorius – 1000 mAh, 2s. Susiradau kažkokį pirktą prieš tris metus, bet taip niekur ir nepanaudotą. Galvojau, kad jau nieko gero iš jo nebus, nes ilgas gulėjimas sendina akumuliatorių. Bet gyvas dar, copter‘is skraido su juo apie 7 min.

Kaip skraido matosi video. Kad ir mini, bet kambarys nelabai tinkama vieta skraidymui. Galima kabot, bet šiaip tai vietos per mažai. Galima praskrist pro duris, bet būtų įdomiau su tokiu salėje paskraidyt. Yra šiek tiek vibracijų, bet taip atrodo, kad daugiausiai dėl kreivų propelerių.

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

One Response to Mini quadrocopter

  1. gintaras says:

    Sveikinu Remigijau su dar vienu puikiu projektu! Pasirodo net ir toks mažylia šauniai skrenda. Tas KK kontrolerio projektas – stebėtinai pavykęs :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *