Nukritusio parasparnio paieškos

Su parasparniu skraidžiau gana daug, ne mažiau kaip 10-12 val. ore. Nė karto nepasitaikė, kad sparnas susiskleistų. Net per stiproką vėją. Bet visada būna pirmas kartas. Vieno skraidymo metu, vėjo gūsis staiga kažkaip apvertė sparno kraštą ir parasparnis nukrito. Tuo metu jis buvo aukštai, manau ne mažiau kaip 300 m. aukštyje. Kad nukrito tai maža bėda, bet, kaip paaiškėjo, kritimo vieta buvo labai nevykusi.

Nors atstumas buvo nedidelis, gal kokie 150 metrų, bet paaiškėjo, kad iki tos vietos prieiti labai sunku. Tai krūmai prie Nemuno, į kurios labai sunku įeiti. Matomai ledonešis ten suverčia krūvas šakų, tai kažkokios nepraeinamos džiunglės. :) Be to, vaikščiojant aplink, kritimo vietos visiškai nematyti – visur krūmai. Dar blogiau – tuose krūmuose nedideli upeliukai, kurių pereiti praktiškai neįmanoma. Noro maudytis mauruose nebuvo.

Kadangi surasti niekaip nepavyko, sugalvojau atsivežti fotografuojantį lėktuvą, padaryti keletą nuotraukų iš viršaus ir pabandyti nustatyti tikslią kritimo vietą. Tuo pačiu nustatyti aš išvis verta ieškoti. Jei paaiškėtų, kad jis vandenyje, tai nelabai verta brautis iki tos vietos. Fotografavimas davė rezultatų. Vienoje vietoje matėsi kažkas baltuojant. Bet vieta buvo ne ten, kur tikėjausi. Antro skrydžio metu, pavyko nufotografuoti tą vietą iš arčiau. Kaip paaiškėjo, ten tikrai buvo parasparnis. Matėsi, kad nukritęs visai prie vandens, bet lyg ir ne vandenyje.

Nuotraukoje matosi vieta, kur nukrito parasparnis. Iš viršaus žiūrint atrodo, kad paimti paprasta. Geltonai pažymėti upeliukai, kurie labai apsunkina priėjimą prie tos vietos.

Pagal šią nuotrauką buvo nustatyta, kad kažkas ten matosi… :)

Šioje nuotraukoje ta pati vieta iš arčiau. Matosi, kad ten tikrai parasparnis.

Nustačius tiksliai vietą, galima buvo bandyti ten prasibraut. Gerai, kad pagalbininkų buvo. Pats tikriausiai nebūčiau bridęs per upelį. Parasparnis buvo visiškai sveikas, bet apačia buvo vandenyje. Niekas iš įrangos nebuvo sušlapę išskyrus akumuliatorių. Galvojau, kad teks jį išmest, bet išdžiovinus jokių problemų nepastebėta. Išsikrovęs buvo iki 10V, taigi, greičiausiai, bus galima naudot. Jau vienas skrydis su juo buvo, jokių problemų.

Ateityje šios vietos reikia vengt. Net negalvojau, kad gali būti tokie brūzgynai. Dilgėlės virš galvos, ir krūvos šakų. Košmaras. :) Gerai, kad bent jau buvo verta… Aišku viena, be nuotraukų iš viršaus parasparnis jau būtų palaidotas. Šioje skraidymo vietoje tai pati blogiausia vieta, kur galima buvo nukrist. Iš kitos pusės tai nukrito gana sėkmingai, vos į šoną ir būtų paskendęs. :)

Vienas stropas buvo nutrauktas. Neaišku, gal jis trūko skrydžio metu, todėl sparnas ir iškrėtė tokią kiaulystę. Bet gali būti, kad propeleris užkabino tuo metu, kai krentant, bandžiau priversti sparną išsiskleisti. Keistai jis ten susimetė, šiaip tai turėtų vėl išsiskleisti ir viskas. Taigi, tikroji priežastis liko neaiški…

Įrašas paskelbtas temoje RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

1 komentaras apie Nukritusio parasparnio paieškos

  1. Aas sakė:

    panemunės tai foto labai gražios iš paukščio skrydžio kol neini ten pasivaikščioti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *