Singlecopter

Quadrocopter‘iu skraidau jau seniai. Quadro reiškia, kad jis su keturiais varikliais. Bet gali būti ir kitokių copter‘ių. Singlecopter – su vienu varikliu, dualcopter – su dviem varikliais, tricopter – su trim varikliais ir t.t. Tačiau stabilizacija vien tik variklių pagalba galima tik pradedant nuo quadrocopter‘io. Jei variklių mažiau, reikia ir servomechanizmų. Vienas iš tokių keistesnių copter’ių – singlecopter.

Korpusą surinkau iš lubų plokštės – 4,5 mm depronas. Bandžiau padaryti taip, kad propeleris būtų giliai, ir su juo nebūtų įmanoma ką nors užkabinti. Vienas variklis ir keturi servomechanizmai vairams. Viskas surankiota iš likučių. Variklis – AXI 2208/34, reguliatorius – JETI Advance 8A. Abu buvo naudojami mini3D modelyje. Kadangi šio variklio trauka nėra labai didelė, tai copter‘is turėjo būti pakankamai lengvas. Servomechanizmai irgi naudoti, be to skirtingi, svoris 5-6 g. Reguliatoriui 4 servomechanizmai (3 celių LiPo) per daug, labai kaista. Tai viršija jo galimybes. Bet padėjus tiesiai po propeleriu – jokių problemų.

Kaip viskas surinkta matosi nuotraukose. Dėl to lengvumo gavosi gana nepatikima konstrukcija, visas dreba ir lankstosi. :) Pačio korpuso svoris – 71 g. Su viskuo tik be akumuliatoriaus – 233 g. Varikliui veikiant yra didžiulės vibracijos. Kadangi tai labai nepatinka giroskopams, maniau, kad visai neskris. Bet visgi skrenda. :) Dėl vibracijų vairai pastoviai dreba, bet giroskopai veikia teisingai, suvaldyti jį visai nesunku. Laisvai galima kabot kambaryje. Bandžiau netgi paleisti ir visai nevaldyti, tai kartais kokias 10-15 sekundžių plaukioja kambaryje į nieką neatsimušdamas. Be autolevel tai daug geriau nei galima būtų tikėtis.

Šis modelis visiškai nerimtas. Šiaip jei jau daryt tokį, tai reiktų daryt kitaip. Reikia variklio su didesne trauka, korpusą reikia daryt standesnį, kad nebūtų toks skystas. :) Padariau tik bandymui, kad pažiūrėt kaip gali skristi tokio tipo copter‘is.

Įrašas paskelbtas temoje RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *