GPS logger‘is lėktuvui

Norėdamas pažiūrėti, į kokį aukštį pakilti ir kokiu greičiu skristi gali lėktuvas, pasidariau GPS logger‘į. Panaudojau savo jau anksčiau parašytą programą, kuri įrašinėjo nuvažiuotą maršrutą. Reikėjo pakeisti tik tiek, kad dar įrašinėtų ir aukštį. Įrašinėjama į tą pačią I2C atmintį 24LC512.

Prietaiso schema visai paprasta – GPS modulis, mega8 mikrokontroleris, atmintis, ir keletas šviesos diodų, kad galima būtų matyti kokiame režime dirba logger‘is.

Viską daro programa. Padariau galimybę įrašyti 3 atskirus logus, po ~20 min. Įrašinėjant maždaug kas 1 s, tokiam laikui užtenka atminties. Kaip ir praeitą kartą, įrašinėjau tik tuos duomenis, kurie mane domino, t.y. koordinates, greitį, aukštį. Po įrašo logger‘is gali transliuoti duomenis iš savo atminties per RS232. Lygiai taip, kaip ir pats GPS modulis. Duomenys gali būti perduodami tiesiogiai į „Google earth“ programą, arba galima sukurti kmz failą, kurį galima atsidaryti ir pažiūrėti su ta pačia „Google earth“.

Kaip atrodo skrydis galima matyti nuotraukoje.

Galit paimti kmz failą, kurį galima atsidaryti su „Google earth“ ir pažiūrėti smulkiai koks buvo didžiausias aukštis, greitis, ir kur buvo skraidoma.

Beje, logger‘is parodė, kad atstumo ir aukščio, kuriame skrenda modelis, nustatymas iš akies, labai toli nuo realybės. Pvz. atstumas man atrodo mažesnis (daug mažesnis), nei yra iš tikrųjų. Lėktuvo greitis mane domino todėl, kad ketinu bandyti savo gamybos autopilotą, kuriam tokie duomenys bus reikalingi. Kokiu minimaliu greičiu gali skristi lėktuvas, koks greitis būtų pats optimaliausias.

Šiuose eksperimentuose buvo naudojamas tas pats lėktuvas, kurį naudoju fotografavimui. Paaiškėjo, kad didžiausias jo pasiekiamas greitis – 65-70 km/h, sklendimo greitis – 30-35 km/h. Lėktuvo sparnas 1,5 m, svoris su fotoaparatu -1240 g. Toks svoris lėktuvui šiek tiek per didelis. Geriau skrenda kai fotoaparato nėra, tada svoris apie 1 kg, ir tai idealus svoris tokiam lėktuvui. Iš 550m aukščio, kai visiškai nebuvo vėjo, sklandžiau apie 8-9 min. išjungtu varikliu. Jokių termikų, tiesiog lėtas sklendimas žemyn…

This entry was posted in Elektronika, Programavimas, RC modeliai. Bookmark the permalink.

5 Responses to GPS logger‘is lėktuvui

 1. Paulius says:

  Sveikas, gal galėtum atsiųsti į emailą schemą ir programą ? Dėkingas:)

 2. ReM says:

  Jei jau čia nėra, reiškia negalėčiau. :) Parašiau tiek, kiek norėjau parašyt…

 3. Mantas says:

  Sveiki,

  Norėjau paklausti gal domėjotės .gpx naudojimo vietoj .kmz? Kokie yra .gpx trūkumai? atrodo kad paprasčiau parašyti patį failą vien dėl to, kad kiekvienam taškui aprašyti naudojamas laikas, koordinatės ir aukštis, o visą kitą info pats google earth suskaičiuoja

 4. ReM says:

  Nesidomėjau. Nebuvo reikalo. Bet jei reikia kurti failą, panašu, kad .gpx būtų paprasčiau. Aš įrašinėjau tik mane dominančius duomenis, o juos galima vėliau konvertuoti į ką reikia (.kmz, .gpx ar dar ką nors). Yra visokių konverterių prikurta.

 5. Mantas says:

  supratau, dekui :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *