Fotografavimas iš RC lėktuvo

Praeitą kartą rašiau apie tai, kaip bandžiau padaryti lėktuvą fotografavimui. Taip ir nepavyko man jo priverst normaliai skrist. Bandžiau ir variklio tvirtinimo kampą keist, ir propelerio dydį, ir centruotę, ir modelio svorį. Niekas nepadėjo, skrenda taip pat blogai. Ypač blogai sklendžia. Kadangi pirmiausiai įtariau liemenį (per mažas kilis, lėktuvas skrenda skersas, labai keičia kryptį priklausomai nuo gazo), nutariau daryt naują. Surinkau naują liemenį, kuris buvo panašus į F-plane, arba “Šarką”, kas yra beveik tas pats. Propeleris priekyje, gerokai padidinau kilio plotą. Sparnas tas pats. Pirmas skrydis parodė, kad skrenda taip pat blogai. Tai labai nustebino, bet faktas lieka faktu, į tokį lėktuvą negalima dėt fotoaparato. Beliko pripažint, kad bus kaltas sparno profilis, kuris buvo padarytas grynai iš akies.

foto3.jpg

Neturėjau noro dar kartą daryt tokią pačią konstrukciją iš deprono. Nors sparnas gaunasi tvirtas ir lengvas, bet darbo labai daug. Taigi nutariau pjauti iš putplasčio. Kadangi pats patingėjau, tai mėginau surasti kas galėtų tai padaryti tarp kitų modeliuotojų. Radau, tačiau dėl nesusikalbėjimo, gavau ne tokio dydžio sparną, kokio man reikėjo. Bet to vieno gabalo kokybė buvo labai ne kokia. Pasitvirtino taisyklė, kad skūpas moka du kartus. Teko mesti į šoną, ir daryti pačiam.

Nemažai putos supjausčiau, kol gavosi pakankamai gerai. Sparnas 1,5 m ilgio, galai šiek tiek užlenkti į viršų. Darbo buvo daug, nes daryti bet kaip nemėgstu. Sparnas gavosi puikiai. Nebuvau iki šiol daręs tokiu būdu iš putplasčio, bet gautas rezultatas patiko.

Pirmas skrydis parodė, kad skrenda puikiai. Reiškia sparno profilį negalima daryti taip jau visai iš galvos. Gali gautis, kad lėktuvas skris blogai, ir bus sunku suprast kodėl.

Po kelių bandymų, įdėjau dar ir co-pilotą, nes ketinu šį lėktuvą panaudoti autopiloto bandymuose. Co-piloto veikimas maloniai nustebino, lėktuvas skrenda tartum ant bėgių. Galima sukinėti tik posūkio vairu, apsisuka lygiai, nevirsdamas ant šono. Labai tinkamas variantas autopiloto bandymams. Beje, autopilotas irgi beveik pabaigtas, yra padaryta programa, kurioje galima pasirinkti skrydžio taškus tiesiog google Earth žemėlapyje. Autopiloto programa irgi beveik baigta, reikia dar paderinti kai kurias funkcijas, tačiau tam jau reikalingas realus skrydis. Simuliacijoje skraido teisingai. Tikiuosi rasiu laiko išbandyti praktiškai dar šią vasarą. Jei lėktuvas iki to laiko bus sveikas…

Tačiau pirmiausiai norėjosi išbandyti fotografavimą. Padariau fotoaparato laikiklį ir į dangų. Rezultatai matosi nuotraukose. Nepretenduoju į nuotraukų meniškumą, paprasčiausiai fotografavau viską aplink. Pirmas skrydis buvo apie 21 val. vakare, jau buvo pradėję temti, todėl kai kurios nuotraukos gavosi nesufokusuotos. Tačiau skraidant dieną, su kokybe jokių problemų, blogų beveik nepasitaiko, belieka atsirinkti norimas…

 

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

9 Responses to Fotografavimas iš RC lėktuvo

 1. Paulius says:

  Nuostabios nuotraukos:)

 2. ironic says:

  Išties puikūs rezultatai! :) Dar įdomu, kokia technika naudota fotografavimui

 3. ReM says:

  Fotoaparatas paprastutis, dabar tokių jau negamina. Fuji FinePix F40.

 4. gintaras says:

  Sveikinu! Aš irgi pagaliau suradau laiko pabaigti savąjį F-plane ir buvau maloniai nustebintas šio lėktuvėlio skrydžio savybėmis ir galimybėmis (turiu omenyje fotografavimą ir filmavimą iš oro): nėra ką lyginti su paprastu Putinuku.

 5. Soulmate says:

  gal galima suzinot koki varikliuka naudojate siam modeliui?

 6. ReM says:

  Variklis EMAX BL2215/20.

 7. common iliac artery says:

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic read. I will definitely be back.

 8. Juozas says:

  Tavo darytos nuotraukos tikrai kokybiškos. Sakyk, kokį fotoaparatą naudoji?

 9. ReM says:

  Fuji FinePix F40. Tai jau seniena. Keista, ir lėktuvas iki šiol sveikas, ir fotoaparatas. Vis dar nekrito. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *