USB – RS232 konverteris

Kartais reikia mikrokontrolerį sujungti su kompiuteriu. Patogiausia tai padaryti per RS232 jungtį. Tačiau šiais laikais jau ne visi kompiuteriai turi tokią jungtį. Visur yra tik USB. Bet USB neturi paprasčiausi dažniausiai naudojami mikrokontroleriai. Atsiranda problemėlė… Tokiu atveju galima panaudot USB – RS232 konverterį. Internete radau ATMEL AppNote AVR309, kur yra aprašytas toks daiktas. Su visomis programomis, pavyzdžiais, draiveriu ir t.t. Be to, ten buvo pavyzdys, kaip parašyti programą bendraujančią su šiuo įrenginiu Delphi kalboje. O Delphi aš žinau geriausiai. :)

Schema labai paprasta – mikrokontroleris Mega8, kvarcas ir dar kelios dalys. Labai panašu į mano aprašytą USB laidą simuliatoriui. Skiriasi tik programa. Čia taip pat naudojamas programinis USB. Be to, šita schema gali ne tik konvertuoti USB į RS232, bet ir turi nemažai išvadų, kurie gali būti programuojami iš kompiuterio. Gali tapti įėjimais ar išėjimais pagal poreikį. Reiškia galima nesunkiai ką nors valdyti iš kompiuterio. Kai kuriais atvejais tai gali būti labai naudinga.

Surinkus ir įrašius programą, viskas pradėjo veikti iš karto. Tačiau bandymas sujungti su kitu mikrokontroleriu per RS232 iš pradžių nepavyko. Net mažiausiu greičiu buvo daugybės klaidų. Priežastis matomai tame, kad čia naudojamas 12 MHz kvarcas. Tai ne geriausias sprendimas naudojant RS232. Atsiranda greičio paklaidos. O aš bandžiau sujungt su mikrokontroleriu, veikiančiu nuo vidinio generatoriaus. Tikriausiai paklaidos gaunasi per didelės. Pabandžius sujungti su kito kompiuterio COM portu, viskas veikė. Žodžiu reikia tai turėti omenyje, ir jei reikia jungti su kitu mikrokontroleriu, būtų gerai, kad ir jis veiktų su tokiu pat kvarcu.

Išbandžiau ir įėjimų-išėjimų veikimą. Čia jokių problemų nėra. Viskas veikia. Yra DLL biblioteka, kuri turi visas reikalingas funkcijas. Norint ir tą galima papildyti. Yra programos tekstas.

This entry was posted in Elektronika, Programavimas. Bookmark the permalink.

2 Responses to USB – RS232 konverteris

 1. sad says:

  Hi
  can u send me delphi or vb code of this project??
  plz help me.
  thankx
  sg.ghadr@gmail.com

 2. apstebejimas says:

  Ka cia apsimeti, angliskai rasai, o skaityti lietuviskai moki? :D please, help me – gerai cia suskelei

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *