Pranešimo paslėpimas nuotraukoje

Prireikė man parašyti tokią programėlę, kuri galėtų paslėpti kokį nors tekstą nuotraukoje. Pageidautina, kad pačioje nuotraukoje tai būtų nepastebima, arba bent jau kuo mažiau pastebima. Tokius būdus gali naudoti kokie nors negeri veikėjai (pvz. teroristai), kad perduoti kažkokius įsakymus, pranešimus ir pan. :) Įsivaizduokim bet kokį tinklalapį, kuriame yra nuotraukų arba net nebūtinai nuotraukų, tinka bet koks paveiksliukas ar reklaminis baneris. Taigi, viename iš tokių paveiksliukų, niekuo nesiskiriančiame nuo kitų, yra paslėptas koks nors pranešimas. Tereikia žinoti kuriame, ir turėti programą, kuri gali jį iš ten ištraukti.

Teko gerokai pagalvot, koks turėtų būti užkodavimo būdas, kad to nesimatytų nuotraukoje. Juk bet kokio taško pakeitimas bus daugiau ar mažiau matomas. Bet sugalvojau būdą, kad tekstas nuotraukoje visai nebūtų matomas. Būdas labai paprastas, ir jei kam bus įdomu, galit pabandyti surasti, kokiu principu užkoduotas pranešimas.

Prie programos yra viena nuotrauka, kurioje yra užkoduotas tekstas. Pats tekstas ten jokios reikšmės neturi, tai tik pabandymui kaip veikia.

Prasėdėjau prie programos porą vakarų. Nesinori visai numest ir pamiršt. Gal kam ji bus įdomi…

Programą galit rasti čia.

This entry was posted in Programavimas. Bookmark the permalink.

8 Responses to Pranešimo paslėpimas nuotraukoje

 1. Romka says:

  Na, kazkada esu mates kazka panasaus, tik ten kriptografija atliekama zaidziant kontrastais bei ryskiu. Siaip idomu… :)

 2. Minmar says:

  Ipudinga, tik niekur nematau kaip tu panaudojai CDROMo varikliuka modeliavime.

 3. ReM says:

  CDROM variklis čia visai ne į temą, bet naudojau jį čia: http://rem-blog.net/2005/12/24/lektuvas-knuffel/

 4. marko says:

  o jpg nekoduoja visai neblogas reikalas …

 5. MaNolietuva says:

  Šaunus dalykėlis, o nekoduoja kitų formatų? o gal galima konvertuoti į kokį nors labiau naudojamą formatą, kad nedingtų pranešimas. Nes kai BMP->JPG->BMP tai prabešimas neišlieka.

 6. ReM says:

  Ne, kitų formatų negalima naudot. Čia viskas ne taip paprasta. Pvz. JPG – formatas su kokybės praradimu, reiškia principe nelabai tai būtų įmanoma. Daugumoje kitų formatų tai būtų galima padaryt, bet paprasčiausiai nebuvo reikalo. Čia kaip bandymas, BMP formatas gana paprastas, tai jį ir naudojau.

 7. ReM says:

  Nuorodoje kalbama visai apie kitą principą. Be to, labai abejotiną…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *