Žingsniniai varikliai

Seniai jau buvo mintis paeksperimentuot su žingsniniais varikliais. Norėjau juos kai kur panaudot. Tam reikalui kažkada išėmiau keletą žingsninių variklių iš senų 5 colių diskavedžių. Dabar žiema, visi skraidantys aparatai ilsisi, atsirado šiek tiek laisvo laiko…

Pirmiausiai pasidomėjau internete apie tokių variklių valdymą. Nelabai turėjau apie tai supratimą, tai teko nemažai paskaitinėti. Paaiškėjo, kad pas mane yra varikliai su dviem nepriklausomomis apvijomis. Išeina 4 laidai. Tai tik vienas iš žingsninių variklių tipų. Šiaip jų yra daugybė.

Valdymas galimas bent jau dviem būdais. Pirmas – naudoti mikrokontrolerį. Būdas gana paprastas, bet, kad neišradinėti dviračio, pasidomėjau ir antra galimybe – panaudoti kokią nors specialiai tam sukurtą mikroschemą. Paaiškėjo, kad tokių yra, kainuoja nedaug, ir Lietuvoje nupirkti galima. Viena iš tokių L297. Jai tereikia paduoti žingsnio impulsus, ir nurodyti į kurią pusę turi suktis variklis (jei 1 – sukasi į vieną pusę, jei 0 – į kitą). Prie šios mikroschemos variklio tiesiai jungti negalima, reikalingas draiveris. Jį galima padaryti iš atskirų tranzistorių arba galima panaudoti specialią mikroschemą. Priklausomai nuo srovės, tai gali būti L293, L298. Man nereikėjo didelės srovės, tai paėmiau L293D. Išėjimuose jau yra diodai (apsaugai nuo įtampos šuolių, kai pajungta induktyvinė apkrova), todėl mažiau reikia išorinių elementų. Jei reikia didesnių srovių, labai geras variantas L298. Ji kaip tik specialiai skirta darbui su L297.

Bandymui surinkau viską ant maketinės plokštės. L297, L293D ir paprasčiausias generatorius, surinktas ant 1533LA3 (pas mane nemažai dar likę rusiškų detalių). Viskas veikia taip, kaip ir priklauso, tik paaiškėjo, kad variklis gerokai silpnesnis, nei aš tikėjausi. Jo apvijų varža apie 140 omų, srovės ima mažai, bet rezultate negali išvystyti didesnių apsukų (daugiausiai apie 2 apsisukimus per sekundę). Kuo didesnės apsukos, tuo mažiau jėgos. Jei sukasi lėtai, jėga gerokai didesnė. Principe taip ir turi būt, juk čia žingsninis variklis. Reikėtų variklio su mažiau apvijų. Bet nuo minties pervynioti teko atsisakyti. Pažiūrėjus į vidų paaiškėjo, kad tai daug sudėtingiau, nei vynioti variklius lėktuvams. Kitas variantas būtų gerokai pakelti valdymo įtampą. Bandžiau nuo 12V (tiek ir priklauso šiems varikliams). Bet įtampos pakėlimas nelabai pageidautinas.

Reikės pabandyti kokį kitokį žingsninį variklį. Yra nereikalingas printeris, gal iš ten bus labiau man tinkami.

This entry was posted in Elektronika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *