COLCO GY400 giroskopas iš vidaus

Paaiškėjo, kad paskutinės avarijos metu, stipriai nukentėjo giroskopas. Aš iš karto mačiau, kad jam gerokai kliuvo nuo flybaro. Net plastmasės gabalas išmuštas. Bet patikrinus paaiškėjo, kad jis visai neveikia. Išardęs pamačiau, kad pats giroskopo daviklis nuo smūgio pametė savo dangtelį. Pažiūrėjus atidžiau paaiškėjo, kad davikliui jau niekas nepadės – skilo plokštelė, kuri, matomai, ir yra vibruojantis giroskopo elementas. Galima spėti, kad pats dangtelis buvo blogai prilituotas – jis ir perskėlė daviklį.

Įdomu pažiūrėti į tokio daviklio konstrukciją. Kaip tai atrodo matosi nuotraukoje. Skilimo vieta pažymėta rodykle.

Pats giroskopas sumontuotas ant 3 nedidelių plokščių. Ant vienos plokštės yra daviklis ir, greičiausiai, filtras. Ant kitos – mikrokontroleris. Trečia plokštė – valdymo elementai – reverso jungiklis, ir servos eigos reguliatorius. Beje, šis reguliatorius niekada nieko nereguliavo. Nežinau ar čia brokas, ar čia visuose taip yra. Bet faktas – servos eigos reguliuoti nepavyko. Tai kėlė šiokių tokių problemų reguliuojant sraigtasparnio uodegą. Bet skraidyti buvo įmanoma, netgi visai neblogai. Tačiau reikia pripažinti, kad šis giroskopas tikrai ne iš geriausių.

Bus proga įsigyti geresnį giroskopą. Nors šį aš buvau numatęs kitur panaudot. Deja, jau nepavyks…

Reikia atkreipti dėmesį į giroskopo vietą sraigtasparnyje. Dažniausiai naudojama vieta, avarijos atveju, ne pati geriausia. Jei avarija stipresnė, gali paaiškėti, kad nuostoliai daug didesni, nei galėtų būti…

This entry was posted in Elektronika, RC modeliai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *