USB laidas RC simuliatoriui

Iki šiol naudojausi LPT laidu ir ppjoy programa džoistiko emuliavimui. Neturėjau jokių problemų, veikė idealiai. Bet atėjo metas pakeisti kompiuterį. Va čia ir prasidėjo… Pasireiškė vairų drebėjimas, kurį mini kai kas, kas naudojasi tokiu pajungimu. Reiškia priežastis yra pačiame kompiuteryje. Bet man nepavyko išsiaiškinti kame čia reikalas. Pažiūrėjus oscilografu, signalas į LPT ateina visiškai normalus. Galima spėti, kad kažkaip kitaip dirba pertraukimas, kuris naudojamas nuskaitant signalą iš LPT. Bet čia tik spėjimas…

Neliko nieko kito, kaip pasidaryti USB laidą. Tai šiek tiek sudėtingiau nei LPT variantas. Čia jau be mikrokontrolerio niekaip neina išsiversti. Pats dviračio neišradinėjau, dariau pagal šią schemą .

Tiesa, schema šiek tiek keistoka. Čia rekomenduojama mikrokontrolerio maitinimo įtampą sumažinti iki 3,3V, kad signalai būtų suderinami su USB. Viskas būtų gerai, bet tokiu atveju reikia naudoti mega8 su raide L, kuris gali dirbti prie tokios įtampos. Tačiau jis dirba iki 8 MHZ, o čia naudojamas 12MHz kvarcas. Reiškia tokio naudoti negalima. Tačiau negalima naudoti ir paprasto mega8, kuris veikia nuo 4,5 iki 5,5V įtampos. Aš tikiu, kad gali netyčia veikt ir nuo 3,3V, bet nepasitikėčiau tuo, nes manau, kad gamintojas geriau žino. T.y. gali atsitikti taip, kad vienas veiks, kitas neveiks.

Kitas rekomenduojamas variantas – paduoti maitinimą tiesiai iš USB (5V), o signalo suderinimui naudoti rezistorius su stabilitronais. Man šitas variantas patiko labiau. Bet suderinimo schemoje irgi yra keistenybių. Pvz. kam reikalingas R5, juk ten yra stabilitronas 3,3V, įtampa vis tiek nebus didesnė. Galima laisvai jį mest lauk. Kam reikalingi VS2 ir R8? Iš USB gali ateiti daugiau kaip 3,3V? Abejoju, bet net jei ateitų 5V, viskas būtų gerai, nes mikrokontroleris maitinasi irgi 5V. Taigi, galima mesti lauk. Beje, galima ir palikt, nuo to blogiau nebus, tik tiek, kad tai nereikalinga…

Schemą surinkau ant montažinės plokštės. Padariau programavimo lizdą, toks jau naudojamas kitose mano konstrukcijose su mikrokontroleriais. Užprogramavus ir įjungus į USB, kompas iš karto atpažino kaip džoistiką. Jokių problemų, veikia puikiai, jokio vairų drebėjimo nėra. Beliko tik kanalus atsirinkti. Yra ką veikt, kai tai reikia atrinkt sraigtasparniui. :)

Apsaugai schemą aptraukiau termo kembriku.

This entry was posted in Elektronika, RC modeliai. Bookmark the permalink.

11 Responses to USB laidas RC simuliatoriui

 1. Audrius says:

  Sveikas,
  pas mane ta pati beda- naujam kompe nera LPT porto. Ir dar blogiau- nera galimybiu ir sugebejimu pasigaminti laida su mikrokontroleriu.
  Gal galetum man toki pagaminti? Del kainos nesideresiu.
  Audrius

 2. Mangis says:

  Noreciau paklausti, kodel schemoje yra salia itampos stabilizatoriaus nupiesti 2 kondensatoriai ir dar prie iejimo BC547 kazkaip ju nesimato :) is kitos puses?
  beje, koki programuotoja naudojat? pirkta, naudota (gal schema?)?

  Taip pat cia paskaites supratau, kad pakeitei schema kazkiek? gal galetum pabraizyt man truputeli?

  Aciu

 3. ToL says:

  Seniai naudoju AFPD simuliatoriu(malunsparniams).Kabelis atsisiustas,sim. nucracintas.Pagal originalia instrukcija iejus i Calibrate komanda turetu judeti 12 stulpeliu,o juda tik 4.Zodziu skraidau su 4 komandom.neiseina atskirti Trottle ir Pitch (ivesti Mix 100%.Mano manymu esme kabelyje.Gal ka protingo gali patart? aciu.

 4. ReM says:

  Taip gali būt, jei kabelis iššifruoja tik 4 pulto komandas. Jei tikrai taip, tai čia gali padėti tik kitas kabelis. :)

 5. Marius says:

  Sveikas, gal ir sena tema, bet gal galetum atsiust i email pcb isdestyma. Email: marius.jakstukas@gmail.com Rusiskas varijantas tai pat nepatiko, o tavo pakankamai greitas atrodo

 6. ReM says:

  Nelabai suprantu ko reikia. Mano pcb matosi nuotraukose. :)

 7. Žilvinas says:

  Sveiki gal kas galit padėti parašykit tikslią nuorodą iš kur siųstis programą kurią reikia įdėti į mikroschemą. Nes aš rusiškai visiškai nesuprantu o duotojoje nuorodoje net su google vertėju nieko nepavyko rasti. jei galit parašykit nuorodą arba atsiųskit failiuką tiesiai į paštą jerzas@gmail.com iš anksto labai ačiū.

 8. Deividas says:

  Sveikas, kaip nustatei fusebit’us? jei gali foto numesk i gmaila. siauliukai@gmail.com Busiu dekingas :)

 9. Deividas says:

  Tiksliau reikia sužinoti kaip uždejai varneles :D

 10. ReM says:

  Mano duotoje nuorodoje tai yra parašyta. Jei sunku rast: “Для данного устройства все биты должны быть установлены в “1” (не запрограммированы)”. Tikiuosi išverst nereikia?

 11. Deividas says:

  bandysiu issiversti nes rusu nesuprantu :( bent jei gali atsiusk i gmaila hex faila kur aprases kitoje temoje esi kad veiktu su Realflight G4 simuliatoriumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *