Eilinė sraigtasparnio avarija

Mokantis skraidyti su sraigtasparniu avarijos jau nestebina. Pasitaiko dėl kokios nors valdymo klaidos, pasitaiko ir dėl gedimų. Šį kartą avarija įvyko dėl gedimo. Nulėkė pusė dantračio, ant kurio užsideda uodegos diržas. Diržas nusimovė, uodega pradėjo suktis aplink, ir sraigtasparnis krito. Avarija nedidelė, pasekmes gerokai sumažino kryžius, kuris irgi lūžo, bet tuo pačiu žymiai sušvelnino smūgį į asfaltą.

Nuostoliai nedideli: viena mentė, pagrindinis velenas, vienas menčių laikiklis, linko uodegos vamzdis, išlakiojo galinės servos dantračiai. Ir viskas. Nuostoliai mažesni nei praeitą kartą. Daugiausiai bėdos su serva, nes dantračių rasti nepavyko. Lygiai tas pats buvo ir pirmos avarijos metu. Servos nelūžta, tiesiog išlakioja dantračiai.

Šios avarijos galima buvo išvengti, jei būčiau žinojęs apie to dantračio konstrukciją. Būtų pakakę suklijuoti ir galima pamiršt. O dabar viena dalis tiesiog nusimovė. Nieko, iš klaidų irgi mokomės, ateityje žinosiu. Tiesa, galima nusipirkti šį dantratį ir metalinį. Ko gero taip ir reikia padaryt, nes ši vieta avarijos metu nelūžta, reiškia galima būtų visai pamiršt tokią problemą.

Iki šios avarijos skraidžiau kokius 10-12 kartų, progreso yra, jau gana normaliai galiu kabot, paskraidyt į šonus, bet tik uodega į save. Apsisukt dar baisoka. Su uodega bėdos irgi išspręstos – paaiškėjo, kad buvo neteisinga gazo kreivė, ir buvo per mažos rotoriaus apsukos. Padidėjus apsukoms, uodega laikosi visai neblogai. Nėra idealiai, bet pas mane giroskopas paprastas (ne Futaba) ir ne skaitmeninė serva. Manau, kad tokiam giroskopui ir servai tai tikrai labai neblogai.

Sraigtasparnis išardytas ir laukia dalių.

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *