Greičio reguliatoriaus remontas

Turėjau progą įsitikinti, kad greičio reguliatorius vandens nemėgsta. Nežinia ar jis sudegė todėl, kad į jį patį papuolė vanduo, ar todėl, kad vanduo papuolė į variklį. Bet kokiu atveju sudegė gana rimtai. Lauko tranzistoriai net suskilo ir apanglėjo. Remontas lyg ir nesudėtingas, todėl pabandžiau sutaisyti.

Reguliatorius Hobbywing Pentium (Professional) 18A/22A. Pirmiausia reikėjo išsiaiškinti kokie tie tranzistoriai. Nuėmus kembriką ir radiatorių pasirodė ne koks vaizdelis.

Gerai kad ne visi sudegė taip, kad nematyti net kas ant jų užrašyta. SMD elementų žymėjimai kartais kelia sunkumų, bet pavyko nustatyti, kad tai P-Channel MOSFET, srovė iki 15A. Reguliatoriuje sudėta po du tranzistorius ant kanalo, galima sudėti ir po tris, yra tam paliktos vietos.

Pažiūrėjus Lietuvos parduotuvėse paaiškėjo, kad rinktis nėra iš ko – vieninteliai tinkami yra irf7416. Su tokiu korpusu daugiau nieko panašaus neradau. Jų maksimali srovė šiek tiek mažesnė nei tų, kurie buvo reguliatoriuje. Jei reikia didesnės srovės, galbūt verta dėti po 3 į kiekvieną kanalą.

Įdomu pažiūrėt kaip padarytas pats reguliatorius. Čia panaudotas Atmel MEGA8 mikrokontroleris, turbūt tinkamiausias variantas tokiems reguliatoriams.

Čia tranzistoriai jau pakeisti. Reguliatorius išbandytas – viskas veikia.

Belieka aptraukti termo kembriku.

This entry was posted in Elektronika. Bookmark the permalink.

3 Responses to Greičio reguliatoriaus remontas

 1. xpilot says:

  Maybe to late to ask because it is covered with heatshrink again. Anyway:

  Third picture, lower right corner, there is a group of three components (capacitor and two resistors) connectet to a single pin of the Mega8.

  Do you know the values of the resistors? Maybe you still have the picture in high res where is is readable.

  Thanks,
  Frank

 2. Dionicio says:

  RC automobilio remtnoas užima daug laiko todėl remontuoti reiktu pačiam.Jai važinėjimas teikia malonumą tai ir remtnoas turi būti mielas.Visgi RC auto yra hobis, jai pačiam remontuoti nesigaus tada pagelbėsiu.

 3. ReM says:

  Prie ko čia RC auto? :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *