Robbe – GEMINI

Dar vienas skraidantis ir plaukiojantis aparatas. Anksčiau mano darytas Hydrofoam ir plaukiojo, ir skraidė, tačiau turėjo ir trūkumų. Pvz. nelabai noriai darė posūkius ant vandens, per trumpos plūdės, šiek tiek galinė centruotė. Todėl buvo noras pasidaryti arba nusipirkti dar vieną tokio tipo aparatą. Iš pradžių buvo mintis daryti, bet bebraidant po internetą radau, kad firma Robbe gamina vieną iš tokių modelių, kuris, iš pirmo žvilgsnio, neturėjo mano jau žinomų trūkumų. Taigi buvo nuspręsta – perku. Tiesa, kaina nedžiugino, bet čia juk Robbe. Pas mus tokių firmų modeliai nėra populiarūs.

Visas modelio korpusas – vienas putplasčio gabalas. Atskirai tik stabilizatorius iš deprono, traukės, ir keletas plastmasinių detalių. Be to yra didžiulis lipdukų lapas, kurie ir suteikia modeliui neblogą išvaizdą. Padaryta viskas kokybiškai, nelabai galima rast prie ko prikibt. Tik traukės jungiasi keistoku būdu.

Ne viską dariau taip, kaip rekomenduoja gamintojas. Pvz. plūdžių apačia (jos tuščiavidurės) turi būti uždengta plonytėmis plastmasinėmis plokštelėmis. Aš viską klijavau 5 min. epoksidiniais klijais, o jie nelabai limpa prie plastmasės. Vien dėl to ieškoti kitokių klijų nebuvo noro, todėl uždengiau plonu depronu. Gavosi visai puikiai.

Yra aukščio vairas, yra ir eleronai. Juos turėtų valdyti atskiri servomechanizmai. Po vieną eleronams, ir vienas aukščio vairams. Ketvirtas servomechanizmas posūkio vairui. Tačiau aš paskaitinėjau internete ir radau, kad daug kas daro kitaip. Atsisako vieno servomechanizmo ir padaro valdymą elevonais, kaip skraidančiam sparne. Man toks variantas pasirodė geresnis. Taip ir padariau. Toks variantas turi tik vieną trūkumą – didesnis apkrovimas servomechanizmams. Apkrovimai tikrai nemažas, nes vairai lankstosi sunkiai. Vietoj kokių nors vyrių, linkimo vietoje paliktas plonas putos sluoksnis. Iš pradžių net abejojau ar iš viso užteks jėgos juos judinti. Paaiškėjo, kad užtenka, tuo labiau, kad nereikia didelės eigos. Bet buvo mintis pjauti vairus visai ir daryti kaip nors protingiau.

Visą įrangą rinkausi pasižiūrėjęs ką rekomenduoja gamintojas. Bet tik dėl svorio, nesinorėjo viršyti rekomenduojamo, arba turėti problemų su svorio centru. Panaudojau 47 g sveriantį variklį (KV1400), 18A reguliatorių (19g), 8 g. imtuvą, 860 mAh 3 bankių akumuliatorių (85 g), 3 servomechanizmai (9g). Variklio trauka su 8×4 propeleriu labai nebloga – iki 600 g.. Bendras svoris gavosi 380 g., lygiai tiek, kiek ir turėtų būt.

Servomechanizmų nereikia niekaip tvirtinti. Jie tiesiog standžiai įsistato į jiems skirtas vietas. Laidus teko ilginti. Gana kvailai padarytas viršutinio dangtelio tvirtinimas. Turėtų prilipti dviem magnetais prie skardos plokštelės. Tai aiškiai nepatikima, nes vos laikosi. Aš prie skardos priklijavau dar du neodiminius magnetus. Dabar dangtis laikosi normaliai. Nė karto nenukrito skraidant ir visaip vartantis. Greičio reguliatoriui vietos tiesiog nebelieka. Jis turėtų būt šalia akumuliatoriaus, arba turėtų būt visai mažas, kad tilptų tuojau už variklio. Pas mane jis niekur netilpo, todėl kabo virš akumuliatoriaus. Gerai, kad nors čia vietos yra.

Nemažas darbelis lipdukų suklijavimas. Reikalas tame, kad putplasčio paviršius padengtas tokiais mažais iškilimais. Juos teko pjauti ir šlifuoti paviršių, kitaip lipdukų normaliai užklijuoti neįmanoma. Limpa jie labai gerai.

Bandymai vandenyje parodė, kad posūkio vairu valdosi puikiai. Tačiau kažkodėl plaukdamas suka į kairę pusę, nors skrendant nieko panašaus nėra. Taip pat posūkis į dešinę šiek tiek blogesnis nei į kairę. Nežinau kodėl. Plaukioja greitai, bet net gana greitai plaukiant pats kilti nenori. Hydrofoam tokiu greičiu jau kildavo. Tai gerai, nes galima gana smagiai paplaukioti. Pakilus paaiškėjo, kad reikia trimeriuot, nes turi aiškų polinkį smigti žemyn. Gana stipriai, nes skrendant nepavyko spėt sutrimeriuot. Antras pakilimas buvo nesėkmingas, bandžiau kildamas pasukti toliau nuo kranto. Aparatas apsivertė, propeleris nulėkė (gerai kad pritvirtintas buvo tik guma, kitaip būtų nulėkęs visas priekis su varikliu). Vandens gavo variklis, reguliatorius, servomechanizmai. Ištraukus iš vandens ir pradžiovinus viską paaiškėjo, kad reguliatorius neveikia. Sudegė galiniai lauko tranzistoriai. Teko pirkti kitą reguliatorių. Visa kita veikia. Tik po kelių dienų pastebėjau, kad dingo vienas lipdukas. Keista, jie prilimpa tikrai gerai, kaip jis sugedėjo nukrist liko neaišku…

Kolkas daugiau avarijų nebuvo. Skrenda labai stabiliai, nesunkiai galima padaryti kilpą ar bačką. Figūros nėra idealios, bet juk jis tam ir neskirtas. Nusileidimas paprastas, ne taip, kaip buvo su Hydrofoam. Matomai tokia laužyta sparno forma irgi veikia teigiamai. Plaukioti ir skraidyti vienas malonumas. Puikus aparatas vasarai. Su juo plaukioju ir skraidau tik tada, kai leidžia oras, kad nukritus ar apsivertus kur nors galima būtų pačiam nuplaukti pasiimti.

Video skrydžio beveik nesimato, nes yra problemų su operatoriumi, reikia kelt kvalifikaciją. :)

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

4 Responses to Robbe – GEMINI

 1. ignas says:

  Labas, žinai, labai sudominai situo GEMENI bet gal gali pasakyti iš kur pirkai ir už kiek ? :)

 2. ReM says:

  Pirkau per internetą. Jei pažiūrėtum google, klausimų nebeliktų…

 3. minde11 says:

  nepradeda groti man video naudojantis ff su instaliuotu vlc video pluginu, kazkas negerai
  ir dar pats html yra su klaidomis
  http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Frem-blog.net%2F2007%2F06%2F27%2Frobbe-gemini%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

 4. ReM says:

  Jokių video pluginų nereikia. Tik paprasčiausias flash. Nežinau kodėl nerodo firefox, nebandžiau. Reikia naudoti teisingą naršyklę. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *