T-Rex 450 S – pirmas skrydis

Praėjo nemažai laiko, sraigtasparnis stovėjo surinktas, bet skraidyti neskubėjau. Pirmas skrydis visada turi labai didelius šansus baigtis avarija, o nepaskraidžius bent jau simuliatoriuje avarija praktiškai garantuota. Žinoma – treniruotės simuliatoriuje negarantuoja, kad avarijos nebus. Tai patvirtino ir mano pirmas skrydis.

Pirmas realus skrydis kelia daug neaiškumų. Kaip sraigtasparnis elgsis ore, ar tikrai viskas teisingai suderinta? Atrodo viską patikrinau kelis kartus, bet, kaip paaiškėjo skrendant, vis tiek sumaišiau uodegos valdymo kryptis. Dabar sunku suprast kaip galima padaryt tokią kvailystę. Tuo labiau, kad prieš pakylant labai lengva patikrinti ar kryptis teisinga. Bet aš kažkodėl to nepadariau. Ir pakilęs supratau ne iš karto. Giroskopas uodegą laikė visai neblogai, todėl iš pradžių aš jos ir nejudinau. Keletą kartų pašliaužiojau visai prie žemės. Labai geras dalykas yra lamerio kryžius. Tikrai pagelbėjo pradžioje, nes sraigtasparnis iš karto būtų apsivertęs. Šiek tiek patrimeriavęs pabandžiau pakilti aukščiau. Tikėjausi kad jis bus labai nestabilus, nes prisiskaičiau, kad maži sraigtasparniai daug sunkiau valdomi nei dideli. Iš tikro jis gana stabilus, net sakyčiau, kad reakcija į valdymą kažkokia tingi. Gal tai dėl svarelių ant flybar’o.

Bandymas išlaikyti sraigtasparnį vietoje baigėsi blogai. Video matosi, kad plaukioja gana nemažam plote. Tai dėl to tingaus reagavimo į valdymą, ir, be abejonės, piloto nepatyrimo. :) Pagaliau sraigtasparnis pasinešė link pievos ir kaip tik tuo momentu aš supratau, kad uodega posūkį daro visai ne į tą pusę. Žiūrėdamas video pats nesuprantu, kokio velnio aš į tą pievą nusileidau. Tikrai galima buvo suvaldyt ir grįžti ant asfalto. Bet prieš skrisdamas visai nepagalvojau, kad pieva gali būti tokia pavojinga. Kai sraigto mentės užkabina žolę, pasekmės gana liūdnos. Iš karto nulėkė viena mentė, o kita trinktelėjo per uodegos vamzdį. Keista, kad pačios mentės praktiškai nenukentėjo, tik ta kur trinktelėjo per uodega turi nedidelį įdubimą. Užtai uodegos vamzdį sulenkė. Lūžo vienas menčių laikiklis. Plastikiniai laikikliai greitai lūžta, bet tuo pačiu mažiau nukenčia visa kita, kas gali kainuoti gerokai brangiau. Uodegos sraigtas matomai irgi užkabino žolę, lūžo plastikinis laikiklis. Taip pat subyrėjo galinis servomechanizmas, išlakiojo visi dantračiai. Neradau žolėje nė vieno.

Atidžiau apžiūrėjus paaiškėjo, kad didžiojo dantračio dantys irgi vienoje vietoje nukentėjo (nors variklis buvo iš karto išjungtas). Bet to, labai nežymiai įlinko pagrindinis velenas ir feathering shaft (nežinau kaip išverst lietuviškai).

Tai lyg ir viskas. Avarija nežymi, bet nuostoliai nemaži. Galima įsivaizduot kas būtų jei avarija būtų rimtesnė. Suprantama, kad po rimtesnės avarijos daug kam gali dingti noras skraidyti toliau. O avarijų pasitaiko žymiai liūdnesnių…

Kad ir nedaug paskraidžiau, bet šiek tiek naudos yra. Spėjau pajusti kaip jis valdosi, tikiuosi sekantys skrydžiai bus lengvesni. Ir nuo žolės reikia laikytis kuo toliau. :) Dalys užsakytos, reiškia bent vienas skrydis dar bus… :)

Video kažko įdomaus nepamatysit. Tik pirmas bandymas… :)

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

2 Responses to T-Rex 450 S – pirmas skrydis

  1. Mantas says:

    Iš ko pasidarei “lamerio kryžiu” ?

  2. ReM says:

    Iš anglies strypų ir teniso kamuoliukų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *