Surinkinėju T-Rex

Šio sraigtasparnio surinkimas nesudėtingas. Tačiau tik tam, kas renka ne pirmą kartą. Renkant pirmą kartą kyla nemažai neaiškumų. Tiesa, jei reikėtų viską surinkti visai nuo pradžių, tikrai būtų ką veikt. Bet viskas jau surinkta 80%. Reikia tik sujunginėti tarpusavyje atskirus mazgus. Instrukcijoje viskas gana aiškiai parodyta, bet to, internete galima rasti galybes šio sraigtasparnio nuotraukų, ir netgi surinkimo video. Pasižiūrėjus, klausimų liko gerokai mažiau.

Pradėjus montuoti aparatūrą, paaiškėjo, kad ne viską įmanoma padaryti taip, kaip parodyta instrukcijoje. Pvz. servų prisukimas joms skirtose vietose. Man niekaip nepavyko jas įdėti iš vidaus, kaip rekomenduojama instrukcijoje. Tai padaryti galima būtų tik išardžius rėmą, o to daryti nesinorėjo. Kodėl taip yra iš pradžių niekaip nesupratau, tuo labiau, kad servų gabaritai idealiai tokie pat, kaip ir rekomenduojamų. Bet pažiūrėjęs surinkimo video supratau – servos ne visai tokios pat. Jų tvirtinimas kitoje vietoje. Todėl savo servas prisukau iš išorės, ir tai tikrai nė kiek ne blogiau nei iš vidaus. Iš vidaus reikia sukti tik tam, kad jos kuo mažiau išsikištų į šonus, ir traukės neliestų kabinos. Trečioji serva prisukama kitaip. Ji visa lieka rėmo išorėje. Gal ir ne pats geriausias sprendimas, bet kitaip nelabai ir sugalvosi. Serva gavosi šiek tiek per daug išsikišus (dėl to pačio kitokio tvirtinimo) ir liečia kabiną. Bet visai nedaug. Nelabai patiko uodegos servos tvirtinimo būdas. Gadina bendrą vaizdą. :)

Pasijungiau aparatūrą ir pabandžiau pažiūrėti, kaip veikia pakrypimo mechanizmas. Ilgokai galvojau kurį pakrypimo mechanizmo tipą įjungt, nes nė su vienu neveikė taip, kaip aš tikėjausi. Pagaliau siųstuvo instrukcijos skaitymas ir bandymai davė rezultatą. Pasirodo reikėjo vieną servą reversuot, ir viskas stojo į vietas. Nors traukių ilgiai buvo padaryti tokie, kaip parodyta instrukcijoje, vis tiek juos teko reguliuot. Bet dabar dirba lyg ir taip, kaip turėtų. Neaišku kaip bus, kaip reikės sureguliuoti menčių kampus. Jei reikės ką keist, nelabai aišku, kurias traukes reguliuot.

Paaiškėjo, kad kai pakrypimo mechanizmas pakilęs į viršų, nelabai eina valdyt pakrypimo pirmyn-atgal, nes traukė remiasi į tą laikiklį, kuris neleidžia pakrypimo mechanizmui suktis. Nieko čia kitaip nepadarysi, teks šiek tiek pjaustyt laikiklį.

Bandžiau suprast kaip veikia giroskopas heading hold režime. Normal režime tai viskas aišku, bet heading hold veikimas įdomesnis. Jei normal režime giroskopas reaguoja tik į staigius pasisukimus, tai heading hold režime reaguoja net į patį lėčiausią pasisukimą. Bet to, jis prisimena, kurioje vietoje buvo sraigtasparnio uodega (tartum fiksuojama erdvėje), ir servos pasisukimas proporcingas uodegos pasisukimui. Į vidurį stoja tik tada, kai stovi pradinėje vietoje. Man visada įdomu išsiaiškinti, kaip viskas veikia iš techninės pusės, bet turiu pripažinti, kad šiuo atveju aš nieko nesuprantu (bent jau kol kas). Giroskopo sensorius reaguoja į pasukimą, tačiau jis niekaip negalėtų suprasti, kur jis randasi erdvėje. Heading hold režime kažkokiu būdu giroskopas tai sugeba padaryt. Suprantama, kad tai turėtų labai teigiamai veikt uodegos stabilizaciją. Pajudinus uodegą iš siųstuvo irgi elgiasi gana įdomiai. Iš karto serva keliauja į kraštinę padėtį. T.y. valdoma kaip ir ne serva, o tas fiksavimo taškas erdvėje. Jei uodega pasisuka iki to taško, serva vėl stoja į vidurinę padėtį. Čia viskas lyg ir aišku (jei neskaityt to, kad visai neaišku kaip tai realizuota iš techninės pusės :) ).

Bet yra vienas keistas dalykas. Serva kartais savaime pradeda suktis į kurią nors pusę. T.y. uodega nejuda, o serva lėtai sukasi. Sukasi kol nepasiekia kraštinės padėties. Pajudinus uodegą viskas veikia kaip ir normaliai, tačiau vos tik palikus ramybėje, serva vėl savaime sukasi. Kartais į vieną pusę, kartais į kitą. Kartais lėčiau, kartais greičiau. Nuo ko tai priklauso nepavyko suprast. Man sakė, kad taip elgiasi ir Align giroskopas. Galima spėt, kad ir kiti taip pat. Tačiau jei taip, tai kaip tada elgsis sraigtasparnio uodega? Juk suksis pastoviai į vieną pusę. Be to, kodėl tai vyksta ne visada? Nesąmonė kažkokia. Bandysiu aiškintis toliau.

Buvau pasijungęs variklį. Jo KV – 3550. Iki šiol neteko turėt variklio su tokiu KV. Greitis įspūdingas. Nuo 11V tuščia eiga ima 1,6A ir kaista kaip pasiutęs. Beje, atrodo jis kaip inrunner‘is, bet tai yra pats tikriausias outrunner‘is. Konstrukcija keistoka, jis yra dar vienam metaliniam apvalkale. Keistas sprendimas, nežinau ką tai gali duot teigiamo, be svorio padidėjimo. Bet Align tokius ir seniau darė savo sraigtasparniams. Būtų neblogai šį variklį į sparną pabandyt įdėt… :)

Taigi, sraigtasparnis beveik surinktas, beliko pritvirtint laidus, kad jų kur nors neįsuktų. Tai padaryt ne visai lengva, nes viskas labai arti, vietos mažai. Tai prasilenkia su žinoma tiesa, kad imtuvą geriau dėt kuo toliau nuo variklio ir reguliatoriaus. Kur jau čia toliau padėsi, vienintelė vieta, kurioje jis bus nors keletą cm nuo variklio tai gale. Čia ir bandysiu jį įdėt. Net anteną ištiest visą neįmanoma, nes nėra kur.

Šiaip Align kokybė labai puiki. Nieko netrūksta, yra net atsuktuvai. Tik vienas iš jų neaišku kam. Lyg ir turėtų būti variklio varžtams, nes jie vieninteliai stambesni. Bet netinka. Reiškia netinka niekam. :)

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

2 Responses to Surinkinėju T-Rex

  1. pikas1212 says:

    Labas, pirmas dalykas ka noreciau pagirti, tai puikus blog’as ! gerai kad yra zmoniu kurianciu tokius blog’us. Dabar prie reikalo, citavot apie t-rex’o uodegos servos darba : “Bet yra vienas keistas dalykas. Serva kartais savaime pradeda suktis į kurią nors pusę. T.y. uodega nejuda, o serva lėtai sukasi. Sukasi kol nepasiekia kraštinės padėties. Pajudinus uodegą viskas…”
    Tai kokios isvados ? gal pavyko issiaiskinti nuo ko ji letai vaiksto i galines padetis ? As kaip tik dabar isgyvenu setupavimo perioda ir butu idomu zinoti jusu pastebejimus.

    G.

  2. ReM says:

    Žinoma pavyko. Taip neturi būt, bet dažniausiai taip yra. :) Toks jau yra paprasto giroskopo veikimas. Signalas kinta nuo temperatūros. Rimti giroskopai neturi šios problemos. Visgi skraidyti galima ir su tokiu giroskopu, tačiau bus nedidelis uodegos plaukimas į šoną. Jei patyrusiam pilotui tai nedidelė problema, tai pradedančiajam ne per geriausias dalykas…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *