Savos gamybos dangtis akvariumui

Prireikė man dangčio su apšvietimu mažam akvariumui (24l). Nupirkti tokį nebuvo kur, todėl nutariau pasidaryt. Reikėjo, kad apšvietimas būtų stiprus, nes norėjau paeksperimentuoti auginant kai kuriuos augalus. Paaiškėjo, kad pagal dydį visai neblogai tinka 10W liuminescencinės lempos. Padariau taip, kad eitų įdėti dvi arba tris tokias lempas.

Medžiagą dangčio gamybai pasirinkau iš to, ką turėjau. Mėtėsi pas mane didelis 1,5mm stiklo tekstolito lapas. Jis buvo padengtas iš abiejų pusių vario folija. Tokios plokštės naudojamos elektronikoje montažinių plokščių gamybai. Stiklo tekstolitas geras tuo, kad nebijo nei vandens, nei karščio. Vienintelis minusas – pjaustomas gana sunkiai. Detalių buvo daug, todėl pjaustymui panaudojau elektrinį siaurapjūklį. Taip darbas vyko gana greitai. Foliją nulupau, nes ji buvo visiškai nereikalinga. Klijavimui naudojau „Super Atack“ klijus. Jie geri tuo, kad klijuoja labai greitai (keletas sek.), ir labai tvirtai.

Iš vidaus matosi priklijuotos briaunos. Jos palenktos į apačią ir reikalingos tam, kad vandens kondensatas bėgtų atgal į akvariumą o ne stiklais į išorę.

Lempų lizdai prisukti prie dviejų plokštelių, kurios paskui įsistato į griovelius dangtyje. Jei reikia, labai paprasta išimt. Kairėje matosi dėžutė, kurioje yra visa elektronika.

Nenaudojau standartinių droselių, kurie yra gremėzdiški ir gana stipriai kaista. Lempų paleidimui panaudojau elektroniką iš kompaktinių dienos šviesos lempų, kurių nusipirkti galima be problemų bet kur. Kiek prisimenu tai buvo 17W lempos. Pabandžius paaiškėjo, kad jų elektronika puikiai tinka ir 10W lempų paleidimui.

Elektronika visai nekaista, todėl dėžutę galima hermetiškai uždaryti. Tuo labiau, kad tai būtina, nes aplink visada būna šlapia – kaupiasi daug kondensato.

Dangčio viršus nuimamas, taip patogu ir šerti žuvis, ir prieiti prie lempų. Dangčio viršus iš vidaus išklijuotas blizgančia folija. Taip gaunama daugiau šviesos.

Čia jau surinktas dangtis. Viskas paprasta ir patogu.

Viską apklijavau juoda limpančia plėvele, kuri naudojama baldams. Limpa gerai ir atrodo visai neblogai.

Dangtis naudojamas jau daugiau kaip metus. Jokių problemų nėra. Labai puikus dangtis, tik kažin ar dar kartą tokį daryčiau. Nemažai laiko atėmė jo gamyba. Ir stiklo tekstolito pjaustymas sunkus. Tačiau geresnės medžiagos tikrai nėra.

Įrašas paskelbtas temoje RC modeliai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

5 komentarai apie Savos gamybos dangtis akvariumui

 1. Heksogenas sakė:

  Gerai tekstolitas karposi su metalo žirklėmis, be problemų.

 2. ReM sakė:

  Visai ploną galima karpyt metalo žirklėmis, tačiau storesnį tikrai ne. Kerpant žirklėmis turi linkti, o 1,5mm jau beveik nesilenkia, todėl karpymas būtų labai grubus, apie gražius kraštus kalbos nėra.

 3. Heksogenas sakė:

  O iš ko patartumėt dangtį gaminti? Ir beje kokie ten kraštai atlenkti turi būti, kad kondensatas nubėgtų niekiap nesuprantu gal foto galit įmesti ar atsiųsti į Heksogenas@gmail.com Šitias gal žinot ar geriau pirkti akvą 100l, kurio kai 1l-1lt ir dangtį darytis?

 4. ReM sakė:

  Dangtį daryti galima iš plastmasės. Tik mano atveju, mažam akvariumui, labai tiko plonas stiklo tekstolitas. Didesniam galima ir storesnę plastmasę naudot. Tie atlenkti kraštai puikiai matosi pirmoje nuotraukoje. Pagalvok, jei dangtį užmauni ant akvariumo, jis juk turi kažkaip laikytis? Laikosi kaip tik ant tų briaunų. Jos priklijuotos prie dangčio šonų ir palenktos žemyn (kitaip sakant priklijuotos skersai). Jos turi būti šiek tiek platesnės už stiklo storį. Kondensatas bėga dangčio šonais žemyn ir varva atgal į akvariumą.

 5. Rivanda sakė:

  Aciu uz straipsni!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *