Eksperimentai su IR

Kelios dienos surinkinėju tokią schemutę. Viena iš jos dalių – valdymas infraraudonaisiais spinduliais. Kaip TV su pultu. Atrodytų viskas gana paprasta. Šiais laikais IR imtuvas – detaliukė už keletą Lt. Tačiau paaiškėjo, kad net jei jam nieko neperduodu, išėjime eina kažkoks triukšmas. Oscilografu puikiai matosi. To neturėtų būt, juk ten yra tam tikro dažnio filtras (36, 38 ir t.t. KHz), kad nepriimtų visokių pašalinių signalų. Todėl jis ir turėtų priimti tik tokio dažnio signalą. Bet realiai to nėra. Bandymas išjungti šviesą kambaryje nieko nepakeitė. Perduodamą signalą priima bet su labai dideliais trukdžiais.

Šiandien ryte nutariau bandyt kažkaip suktis iš padėties, pvz. filtrą ant maitinimo padaryt. Bet to neprireikė. Pabandau – viskas veikia, jokių trukdymų, kaip ir turi būt. Keista… Viską išbandžiau, suderinau, veikia. Tačiau pasirodo per anksti apsidžiaugiau. Vakare vėl niekas neveikia! Pradėjau galvot, kas pasikeitė kambaryje. Pasikeitimas tik vienas, dega šviesa akvariumuose (liuminescencinės lempos). Išjungiu – viskas tvarkoje. :) Pasirodo, trukdo tik tos lempos, kur pajungtos per elektroninius droselius. Matomai lempos mirga 38 KHz dažniu, kitaip to paaiškinti negaliu. Be to, trukdo labai stipriai, tik nuėjus į kitą kambario galą trukdžiai dingsta. Beje, pvz. TV valdymui tai nė kiek netrukdo. Ten dažnis, jei neklystu, 36 KHz.

Gerai, kad priežastis išlindo atsitiktinai. Būčiau ilgai laužęs galvą… Kai kas iš elektronikos su akvariumais nesuderinama. :)

This entry was posted in Elektronika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *