Lėktuvas Tiburon

Tiburon – gana populiarus biplano modelis. Originalus variantas padarytas iš 6 mm deprono, skridimo svoris nuo 300 iki 500 g priklausomai nuo naudojamo variklio ir akumuliatoriaus. Šį biplaną pasirinkau todėl, kad jo brėžinius galima laisvai rasti internete, be to buvau matęs kaip juo skraido kiti (video ir realiai). Prieš darydamas susirinkau visą aparatūrą. Variklį pasirinkau tą patį, kuris buvo naudojamas Hydrofoam. Su 9×3,8 propeleriu ir 3 bankių LiPo akumuliatoriumi gavau iki 400 gramų traukos. Servomechanizmai du po 6 g, vienas – 8 g. Imtuvas – 9 g. Akumuliatorius – 70 g. Sudėjus viską galima buvo prognozuoti bendrą svorį – apie 250-280 g.

Dariau viską vėl iš to pačio 4,5 mm deprono (lubų plokštės). Kadangi tai buvo jau ne pirmas lėktuvas, galėjau numatyti svorį, todėl brėžinį šiek tiek sumažinau. Originalus variantas būtų buvęs šiek tiek per sunkus.

Sparnų sutvirtinimas – plokšti anglies strypai. Įklijavau į išpjovas sparno viduryje. Toks būdas pasirodė visai neblogas, skraidant sparnai visiškai nelinksta. Viršutiniai ir apatiniai eleronai sujungti 1,5 mm anglies strypais. Šiek tiek pakeičiau uodegos konstrukciją. Labai jau ten keistai originale padaryta. Visos vairų traukės 2 mm anglies strypai.

Važiuoklė – 2mm anglies strypai. Bendras lėktuvo svoris gavosi 260 g. Labai geras svorio ir traukos santykis. Bet tokia važiuoklė atlaiko tik labai švelnų nusileidimą. Vieną kartą esu nulaužęs vieną anglies strypą. Pakeitimas labai komplikuotas. Todėl daugiau nelaužau. :)

Šį kartą nebuvo klausimo skris ar neskris. Skrido, ir netgi labai puikiai. Gali skristi labai lėtai, todėl lyg ir tiktų salei. Tačiau bandymas skraidyti salėje parodė, kad nieko iš to gero. Tiesa, salė buvo labai maža, todėl galima tik ratais skraidyti, nelabai buvo vietos pasivartyti. Visiškai neįdomu. Patirties salėje neturiu jokios, buvo aišku, kad modelis bus sulaužytas, todėl daugiau nebandžiau. Reikėtų pradėti nuo didesnės salės.

Šis lėktuvas, kaip ir kiti tokio tipo, padarytas labiausiai žiūrint į svorį, o ne į tvirtumą. Kristi su juo nerekomenduojama. :) Man tai nėra minusas – ne tam dariau, kad laužyčiau. Tačiau visko pasitaiko. Vieną kartą užsižiopsojau – rezultatas matosi nuotraukoje. Nors atrodo, kad sulaužyta nemažai, bet taisoma gana nesunkiai. Sparnai išliko visiškai sveiki, o liemens priekį padariau naują. Lėktuvas skraido toliau. Svoris padidėjo dviem gramais. :)

Iš visų mano darytų lėktuvų šitas patiko labiausiai. Skraidyta su juo labai daug, bet dar neatsibodo. Manau pavasarį skraidysiu juo toliau. Galima padaryti iš plonesnio deprono, tuo šiek tiek sumažinant svorį. Tada galima būtų naudoti šiek tiek lengvesnius variklį ir akumuliatorių. Lėktuvas labiau būtų tinkamas salei.

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *