Macromedia Flash – neblogas dalykas

Prieš keletą metų buvau susidomėjęs Flash technologija. Pirmą kartą Flash pamačiau tada, kai Macromedia buvo sukūrusi tik trečią savo redaktoriaus versiją (jei gerai pamenu). Bandymus programuoti pradėjau nuo 4 versijos. Norint kažko išmokti, reikėjo bandyt kažką daryt. Kadangi Macromedia Flash turi integruotą neblogą programavimo kalbą, mane labiau domino ką nors pabandyt suprogramuot. Taip atsirado keletas programėlių, visiškai niekam nereikalingų, tačiau jas darydamas aš šio to išmokau.

Viena iš tokių programų – kalbantis laikrodis. Dariau aš jį 2000 metais. Tada pas mane buvo Pentium III 550 MHz kompas, ir ši programa buvo atiderinta ant jo. Ne viskas čia padaryta gerai, todėl ant greitesnio kompo gali kalbėti per greitai (kartais užsikeičia žodžiai vienas ant kito), bet šiaip veikia. :)

Pasirodžius 5 Flash versijai, atsirado galimybė nustatyti dviejų objektų susidūrimą. Bebandydamas šią funkciją, sukūriau tokį “žaislą”. Šiuo atveju taip nustatoma, kada kamuoliukas atsimuša į sieną. Prisimenu, kad P III 550 MHz sunkiai patempdavo 200 kamuoliukų. O dabar šokinėja laisvai. :)

Buvau sukūręs ir tinklalapį vien tik flash’u. Dabar jis išlikęs tik mano kompe. Įdomu pažiūrėt į senus savo kūrinius, atrodo gana juokingai. Tačiau bet ką kuriant, pasisemiam nemažai patirties…

This entry was posted in Programavimas. Bookmark the permalink.

One Response to Macromedia Flash – neblogas dalykas

  1. armisss4 says:

    Gal galetumete ydeti tu flash’u?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *