Variklio traukos matavimas

Prieš darant pirmąjį lėktuvą kilo klausimas – kaip išmatuoti variklio trauką? Žinant trauką galima maždaug numatyti koks galėtų būti lėktuvo svoris. Neblogai žinoti kokia trauka gaunasi su skirtingais propeleriais. Darant variklį pačiam tai tiesiog būtina.

Išmatuoti trauką galima svarstyklėmis. Geriau naudoti elektronines, bus geresnis tikslumas. Jei variklį pritvirtinsim ant svarstyklių sraigtu į viršų ir įjungsim, elektroninės svarstyklės rodys neigiamą svorį, tai bus kaip tik tai, ko reikia – trauka. Vienintelė problema, reikia kažkaip pritvirtinti variklį. Sugalvojau paprastą būdą. Paėmiau 2l plastikinį butelį, prie kamščio pritvirtinau variklį (matosi nuotraukoje). Butelį pripyliau vandens. Reikia, kad butelis būtų sunkesnis už variklio sukuriamą trauką. Kitaip butelis pakils į orą. :) Viskas gavosi neblogai, bet mano tvirtinimas buvo nerimtas. Po keleto bandymų variklis nulėkė į kitą kambario kampą. Gerai, kad ne man į kaktą. Į tvirtinimą reikia žiūrėti rimtai, kitaip gali liūdnai baigtis.

Internete galima rasti įvairių traukos matavimo būdų. Žemiau matomi būdai gerokai sudėtingesni, bet gal šiek tiek tikslesni. Vėjas nuo variklio nepučia tiesiai į svarstykles.

Trauką galima sužinoti ir kitokiu būdu. Tam reikia tachometro. Išmatavus variklio apsukas, galima sužinoti trauką. Būdas žymiai geresnis, nereikia vargti su svarstyklėm…

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

One Response to Variklio traukos matavimas

  1. Svoris says:

    Net nežinojau, kad svarstyklės
    gali būti naudojamos jėgos matavimui…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *