Pirmasis lėktuvas

Noras įsigyti rc lėktuvą buvo seniai. Tačiau žinojau apie tai nedaug. Tik tiek, kad tai labai brangus malonumas. Noras dar labiau sustiprėjo, kai pamačiau vieną tokį skraidantį realiai. Tai buvo lygiai toks pat kaip čia aprašomas lėktuvas, o skraidė juo pats jo kūrėjas. Pakalbėjus paaiškėjo, kad kaina su visa valdymo aparatūra yra įkandama, ir buvo nuspręsta – perku. Perkant man rekomendavo neimti lėktuvo su eleronais, nes pradedančiajam taip lengviau skraidyt. Nors nelabai ką išmaniau, bet šios rekomendacijos aš nepaklausiau. Lėktuvas be eleronų man ne lėktuvas. Labai jau ribotos jo valdymo galimybės. Norėjosi, kad galima būtų ne tik ramiai skraidyti, bet ir padaryti kai kurias figūras. Paėmiau su eleronais ir vėliau tikrai dėl to nesigailėjau.

Lėktuvas surenkamas paprastai – eleronų ir aukščio vairo servomechanizmai, variklis, greičio reguliatorius, imtuvas ir akumuliatorius. Servas priklijavau dvipuse lipnia juosta. Variklį su izoliacija. Kitų dalių tvirtinti nereikia. Imtuvą ir akumuliatorių apvyniojau porolonu. Tam, kad neslankiotų korpuse, ir kritimo atveju nenukentėtų. Slankiojant akumuliatorių parenkamas svorio centras.

Lėktuvas surinktas, bet skristi neskubėjau. Nemokant praktiškai garantuotai jis būtų sulaužytas. Pirmiausiai reikia pasitreniruoti. Geriausia tai daryti niekuo nerizikuojant su simuliatoriumi. Siųstuvą pasijungiau pats, nors teko gerokai paieškoti informacijos ta tema internete. Pirmiausiai bandžiau FMS, nes jį paprasčiausia buvo gauti. Po kokios savaitės treniruočių jau neblogai skraidžiau simuliatoriuje.

Buvo vienas toks nesusipratimas. Pradėjus skraidyti simuliatoriumi, man pasirodė labai keista, kodėl gazo rankenėlė ne toje pusėje. Kažkodėl galvojau, kad ji turi būti kairėje. Dabar jau žinau, kad yra skirtingi valdymo rankenėlių išdėstymai (mode1, mode2…), bet tada apie tai nieko nebuvau girdėjęs. Siųstuvas buvo paprastas, todėl išardžiau ir pasidariau taip, kaip man reikėjo. Pasirodo perdariau iš mode1 į mode2. Šiaip Lietuvoje dauguma naudoja mode1. Pripratus keisti neverta, nes reikės mokytis iš naujo. Mano nuomone mode2 geriau, bet tai tik mano nuomonė. Kas kaip pripratęs, tam taip ir geriau.

Taigi, pirmam skrydžiui lyg ir pasiruošta. Diena pasitaikė gana vėjuota. Geriausia, kad vėjo visai nebūtų, bet noras pabandyti nugalėjo. Pirmas bandymas pakilti nebuvo sėkmingas. Dariau daugelio pradedančiųjų klaidą – vos išmetęs lėktuvą, stengiausi kuo greičiau kilti į viršų. Taip daryti negalima! Šiam lėktuvui tam trūksta traukos, reikia leisti jam įsibėgėti, tada jau lengvai kyla aukštyn. Be to ir vėjas darė savo. Greitai buvo sulaužytas propeleris. Šiaip lėktuvas nenukentėjo, jis tikrai tvirtai padarytas. Vėliau paaiškėjo, kad galima skraidyti ir vėjuotu oru (žinoma, jei vėjas nestiprus), bet pradžiai geriau palaukti kai vėjo nebus.

Kitą dieną bandymai buvo sėkmingesni. Lėktuvas skrenda puikiai, akumuliatoriaus užtenka maždaug 9-10 min. (700 mAh NiMh). Svarbiausia pradžioje stengtis skraidyti aukščiau, lieka laiko ištaisyti klaidas. Lėktuvas nesunkiai padaro kilpą, arba netgi kelias iš eilės. Bačka gaunasi kreivoka, nes sparnas turi V formą. Aukštyn ratais (nors ratų jis neturi :) ) skrenda sunkokai, nes trukdo sparno forma ir keliantis profilis.

Tuščio lėktuvo svoris – 200 g. Su visa aparatūra – 430 g. Sparnas 1m, korpuso ilgis irgi 1m (tiksliai neprisimenu). Sparnas turi V formą, tvirtinamas guma. Tai yra gerai pradedančiajam, nes mažiau šansų sulaužyti – nukritus sparnas pasislenka ir gelbsti nuo didesnių lūžimų. Žinoma, iki tam tikros ribos. Tiesioginio smigimo į asfaltą neišlaikys niekas.

Šiuo lėktuvu skraidžiau apie 1,5 mėn. kol nusibaigė akumuliatorius. Buvo atlikta apie 50 skrydžių. Po skrydžio akumuliatorius būdavo labai karštas. Negalima leisti, kad akumuliatorius taip įkaistų. Bet aš to nežinojau… Įkaisdavo todėl, kad variklio greičio reguliatorius neatjungdavo laiku variklio ir per daug iškraudavo akumuliatorių. Pigu – ne visada gerai… Jokių rimtesnių avarijų nebuvo, po 50 skrydžių lėktuvas buvo visiškai sveikas.

Pagal savo kainą lėktuvas tikrai neblogas. Aišku, dabar jau mažai kas skraido su kolektoriniais varikliais. Bet kaip treneris jis vertas dėmesio. Galima pradėti skraidymus neišleidžiant didelių sumų. Tuo labiau, kad pradedantysis turi nemažai šansų lėktuvą visiškai sulaužyti…

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *