Lėktuvas Knuffel

Šį lėktuvą dariau galvodamas apie skraidymus salėje. Norėjau, kad jis būtų kuo lengvesnis. Kaip tik buvau pasidaręs brushless varikliuką, kuris turėjo 250 g. trauką su 7×4 propeleriu. Norėjosi jį kažkur pritaikyti. Pasirinkau Knuffel. Šis lėktuvėlis jau buvo gana gerai žinomas, aptartas forumuose. Pasižiūrėjau kaip juo skraido pats jo kūrėjas Manuel Nuebel. Patiko. 3 mm deprono neturėjau, ir nebuvo galimybių kur nors gaut, todėl dariau iš to to pačio 4,5 mm deprono (lubų plokštės). Norėjau neviršyti 150-160 g bendro svorio, todėl lėktuvą šiek tiek sumažinau (sparnas 72 cm).

Brėžiniai buvo (ir yra tikriausiai) laisvai prieinami internete. Sumažinau ne tik sparno bet proporcingai viso lėktuvo dydį. Sparnas suklijuotas iš dviejų dalių ir sutvirtintas plokščiu anglies strypu (4×1), priklijuotu ant priekinės briaunos. To pakako, kad sparnas turėtų pakankamą tvirtumą. Antlies strypas savos gamybos, bet dariau ne aš, todėl apie gamybos technologiją ne ką žinau. Jo svoris apie 4 g. Šiuo metu taip daryti jau nelabai yra prasmės, nes galima tokių strypų nusipirkti. Tiesa, 4×1 matyti neteko, bet yra 3x1x1000. Tiesa, jie brangoki, todėl galima ir pasidaryt.

Visų detalių svoris gavosi 124 g. Akumuliatorių tikėjausi naudoti LiPo 2S1P 340 mAh. Jo svoris tik 25 g. Bet po bandymų paaiškėjo, kad jis nelabai ko vertas. Nors atiduodama srovė turėtų būti iki 20C, o mano variklis ėmė daugiausiai apie 5A, bet akumuliatorius nusėsdavo labai jau greitai. Turėtų taip nebūti, bet čia matomai reikia “pagirti” vietinius pardavėjus, kurių parduotuvėje akumuliatoriai guli neaišku kiek. Kaip žinoma, LiPo akumuliatoriai sensta. Man matomai toks papuolė.

Variklio svoris 24 g. Su propeleriu 29 g. Servomechanizmus rinkausi kuo lengvesnius. GWS PICO sveria apie 6g. Montuojant aparatūrą, reikia galvoti apie svorio centrą. Negalvojant gali gautis taip, kad akumuliatorių reikės kabinti ant propelerio. :) Servas geriausia dėti arti sparno. Taip geriau ir svorio centro požiūriu, ir laidų ilginti nereikia. Tik traukės gaunasi ilgokos. Imtuvą panaudojau GWS PICO, svoris apie 5 g. Vairų traukes padariau iš 1,5 mm anglies strypelių. Akumuliatorius tvirtinamas guma.

Surinkus viską, svoris gavosi 147 g. Norėjau dar šiek tiek pagražinti, todėl apklijavau spalvota lipnia juosta. Nors stengiausi jos dėti kuo mažiau, bet visgi tai pridėjo 10 g svorio. Geriau būtų dažyt, tačiau vienam lėktuvui pirkti kelių spalvų dažus gaunasi brangoka. Kadangi akumuliatorius man nepatiko, teko naudoti 2S1P 700 mAh. Su šiuo akumuliatoriumi bendras svoris gavosi 172 g. Gana neblogai. Uždėjau ir ratus. 2 mm anglies strypų pakanka. Lėktuvas labai lengvas, nelūžta net nelabai korektiškai nusileidus. Šiaip jau ratai nebūtini, galima tiesiog pasiimti šalia kabantį ant sraigto lėktuvą. Bet pradžioje tai padaryti sunku. Reikia labai gerai išmokt kabot.

Prieš bandant šį lėktuvą jau nebuvo klausimo skris jis ar neskris. Skrido labai puikiai, tik greičiau nei aš tikėjausi. Priežastis tame, kad propeleris gana mažas, o apsukos didokos. Gavosi labiau pilotažinis lėktuvas nei 3D. Reiktų pervynioti varikliuką, ir naudoti didesnį propelerį. Bet aš to taip ir neprisiruošiau padaryt. Tačiau kai lėktuvo svoris 172 g, o trauka iki 250 g, skrenda labai smagiai. Dėl savo lengvumo netinka skraidymams vėjuotu oru. Skraidyti galima, bet visai neįdomu, nes vėjas jį labai blaško. Skraidyti juo salėje irgi nebandžiau, nes aiškiai matosi, kad nelabai tam tinka. Per daug greitas…

Lėktuvas iki šiol sveikas. Kadangi rašiausi akumuliatorių krovimus, tai galima pažiūrėt kiek juo skraidyta. Pasirodo apie 120 kartų! Bandžiau kartą skristi su gerokai sunkesniu akumuliatoriumi (bendras svoris 205 g). Nieko gero – skraidyti galima, bet tik ant pilno gazo, papildomi 30 g labai jaučiasi. 170 g jam pats tas. Skraidžiau ir su 340 mAh akumuliatoriumi (bendras svoris 157 g). Irgi būtų neblogai, jei akumuliatorius būtų normalus.

This entry was posted in RC modeliai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *